Ви тут:
Суспільство 

Наступного сезону в українському футболі з’явиться система VAR

У ці хвилини проходять Загальні збори клубів УПЛ, де в тому числі вирішується питання з введенням в Україні відео системи допомоги арбітрів.

Про це на своїй сторінці у соцмережі twitter повідомив український журналіст Кирил Крижановський.

Клуби УПЛ проголосували за введення VAR в УПЛ, і за те, щоб залишити в УПЛ “Олімпік”, – йдеться у повідомленні журналіста.

Система відеодопомоги арбітрам (англ. Video assistant referee), скорочено VAR або відеопомічник арбітра — технологія у футболі, що дозволяє головному арбітру приймати рішення в спірних моментах матчу за допомогою відеоповторів. Офіційно включена в Правила гри в футбол в 2018 році після серії випробувань на міжнародних турнірах.

У кожному матчі у спеціальній відеокімнаті (англ. video operation room) працюють відеоарбітр, помічник відеоарбітра і оператор відеоповторів, які стежать за матчем з кількох моніторів з різних ракурсів і по радіозв’язку перемовляються з головним суддею. На посаду відеарбітра може бути призначений як чинний міжнародний арбітр, так і суддя, що завершив ігрову кар’єру. Відеоарбітр зобов’язується фіксувати факти порушень і повідомляти про необхідність застосування відеоповторів, а помічник відеоарбітра стежить за подіями матчу, що розгортаються на полі. У ході матчу відеоарбітр може попросити оператора повторно показати будь-який спірний момент гри, і якщо система відеодопомоги виявить факт «явної помилки» з боку судді, то команда повідомить головному арбітру про це (якщо порушень не було, то арбітру нічого не повідомлять). Арбітр може попросити систему про допомогу у разі, якщо сумнівається у прийнятому рішенні; аналогічно VAR може порекомендувати судді повторний перегляд моменту.