Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На сайтах Гадяцької, Миргородської та Полтавської міськрад використовують модуль “Комунальні підприємства”

Незабаром такий модуль зявиться і в інших містах Полтавської області.

Модуль «Комунальні підприємства», як елемент порталу openbudget.gov.ua, створений задля візуалізації результатів фінансової діяльності комунальних підприємств міст України.

Про це повідомили у прес-службі Інституту аналітики та адвокації

Тобто, основним завданням модулю є висвітлення показників фінансової звітності та результатів діяльності комунальних підприємств міста у вигляді доступних та зрозумілих для громадян графіків та інтерактивних візуалізацій.

Адже, відповідно до ст. 78 Господарського кодексу України обов’язковому оприлюдненню комунальним унітарним підприємством на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством підлягає зокрема, і квартальна, річна фінансова звітність за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;

У Полтавській області даний модуль розміщений на сайті Гадяцької, Миргородської та Полтавської міських рад.

Також планується залучити інші міста Полтавської області до даної ініціативи.

Модуль буде корисним не лише громадянам конкретних міст та представникам громадських організацій, а й працівникам комунальних підприємств, представникам департаментів органів міської, районної чи обласної ради, керівництву органів місцевого самоврядування. Як інструмент він надає доступ до отримання візуалізацій зі зведеною інформацією та аналітикою про діяльність підприємств. Окрім можливості переглядати візуалізації у системі на порталі, їх можна використати при підготовці презентацій.

«Зважаючи на вимоги Господарського кодексу така ініціативи має бути підтримана усіма комунальними підприємствами. Хочу також зауважити, що на сьогоднішній день модуль оновлено та додано нову інформацію про діяльність КП таку як: витяг з судового реєстру, податковий борг, платіжні доручення КП та ін.», – повідомив консультант з юридичних питань Вячеслав Курило.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU AntiCorruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

 

поширити новину: