Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині збільшилась кількість офіційно працевлаштованих людей

10 червня, під час апаратної наради, обговорили реалізацію в регіоні спільних заходів щодо детінізації відносин у сфері зайнятості населення.

“В області зросла кількість офіційно працевлаштованих осіб. Якщо на початок 2019 року їх налічувалося близько 324 тисячі осіб, то вже у квітні їх кількість склала 346 тисяч, що на 22 тисячі більше. За результатом останнього рейтингу діяльності, який проводить Пенсійний фонд України, Полтавщина посідає третє місце серед регіонів України”, – зазначила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Оксана Мисик.

За словами Оксани Мисик, сформувалася позитивна тенденція: працевлаштованих на 4 тисячі осіб більше, ніж звільнених. Так, працевлаштовано 18 тисяч, а звільнено відповідно 14 тисяч людей. Зросла середньомісячна заробітна плата, з якої сплачується єдиний соціальний внесок, до 9205 гривень. Порівняно з січнем поточного року кількість осіб, які працювали неповний робочий день, у квітні зменшилася на 1,4 тисячі осіб.

Із-поміж порушень законодавства у сфері трудових відносин фахівцями обласного управління Пенсійного фонду України зафіксовано такі: використання праці неоформлених працівників, скорочення робочого часу при фактичному виконанні роботи повний робочий день, деякі робітники працюють за цивільно-правовим договором, що мають ознаки трудового.

 

“Відповідно до звітності за квітень поточного року 56 тисяч найманих працівників Полтавської області або 16 відсотків від загальної чисельності за даними Реєстру застрахованих осіб мали заробітну плату, меншу ніж мінімальна. Відповідні служби провели 376 перевірок щодо дотримання законодавства про працю. Так, було виявлено 361 порушення й застосовано 64 адмінштрафи на суму понад 32 тисячі гривень, 45 штрафних санкцій на суму майже 12 мільйонів гривень і донараховано близько 6 тисяч гривень єдиного внеску. Пенсійний фонд передав матеріали для здійснення інспекційних відвідувань по 277 суб’єктах господарювання, із них 145, в яких найбільший ризик використання незадекларованої праці. Виявлено 461 працівника, допущеного до роботи без укладання трудового договору в 125 страхувальників. Укладені трудові угоди з 960 працівниками й підтверджено повідомленнями про прийняття на роботу”,  – додала Оксана Мисик.

Начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак поінформував про спільну роботу державних органів у сфері легалізації трудових відносин.

 

“Питання легалізації праці пріоритетне в нашій роботі. Діємо в двох напрямках – інформаційно-роз’яснювальному й наглядовому. З початку поточного року проведено близько 1 тисячі заходів щодо недопустимості використання незадекларованої праці. Ця робота дає плоди: роботодавці добровільно оформлюють працівників. За п’ять місяців 2019 року проведено 414 інспекційних відвідувань, в ході яких проаналізовано стан оформлення трудових відносин. Виявлено 387 осіб, які працювали без належного оформлення трудових відносин. Зокрема, 176 працювали взагалі без будь-якого оформлення, а 211 виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів, що мали ознаки трудових. Було винесено 67 постанов за ст. 265 КЗпПУ про накладення штрафних санкцій на суму 41,4 мільйона гривень”, – додав Сергій Щербак.

“Бачимо позитивні наслідки проведеної роботи. Результати дає як інформаційно-роз’яснювальна діяльність, так і наглядова. Підприємству за одного неоформленого або ж невірно оформленого працівника доведеться сплатити штраф близько 120 тисяч гривень, тож з боку роботодавців є розуміння, що потрібно сплачувати заробітну плату працівникам не в конвертах, а офіційно, з усіма відрахуваннями в державний, обласний і місцевий бюджети. Так, у регіоні є питання щодо виконання своїх обов’язків деякими підприємствами, виплат зарплат. Водночас загалом в області бачимо позитивні наслідки легалізації праці”, – сказав т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.