Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині Сорочинський ярмарок все ж таки відбудеться з 20 по 25 серпня

Найбільше торжище країни Національний Сорочинський ярмарок цьогоріч проведуть у двох регіонах – і на Полтавщині, і в Одесі.

Про це повідомили організатори ярмарку на офіційному сайті.

Місцем проведенням ще одного ярмарку обрали Одесу. Триватиме він з 26 по 30 червня від Приморського бульвару (пам’ятник Дюку де Рішельє) до Літнього театру “Морвокзал”.

“Сто сімдесят років тому назад Одесу відвідував Микола Гоголь, який відразу закохався у це неповторне і чарівне місто на морі. А сьогодні ми веземо до Одеси дух гоголівських часів, його улюблений Сорочинський ярмарок з народними пісенними, музичними та танцювальними колективами, з гоголівськими героями і самим “Миколою Гоголем”, з автентичними народними розвагами. Відвідуючи “третю столицю “, в середині позаминулого століття, Гоголь сказав: “Тут я можу дихати”. Пропонуємо вдихнути на повні груди повітря гоголівських часів, відвідавши Національний Сорочинський ярмарок в Одесі!”, – йдеться у повідомленні.

Олександр Князь, постановник режисерської групи ярмарку, повідомив “Новинам Полтавщини”, що офіційний Національний Сорочинський ярмарок у серпні на Полтавщині відбудеться. Сорочинський ярмарок в Одесі є додатковим проектом.

“Національний Сорочинський ярмарок, що відбуватиметься в Одесі, є додатковим проектом паралельно з ярмарком у серпні на Полтавщині. Вже зараз триває підготовка як до ярмарку в Одесі, так і ярмарку на Полтавщині”, – зазначив Олександр Князь.

В оргкомітеті Національного Сорочинського ярмарку “Новинам Полтавщини” повідомили, що, за уточненням, чи буде ярмарок відбуватись і на Полтавщині, і в Одесі – вся інформація знаходиться  на офіційному сайті.

“Для отримання коментаря пишіть офіційний лист на нашу електронну адресу”, – повідомили в оргкомітеті.

Національний Сорочинський ярмарок є одним з найвідоміших ярмарків в Україні. З 1966 року у Великих Сорочинцях Миргородського району почали відроджувати давню традицію проводити ярмарки в Україні. Село прославив великий земляк —  письменник Микола Васильович Гоголь. У повісті «Сорочинський ярмарок», що є складовою частиною «Вечорів на хуторі біля Диканьки», Микола Гоголь описує, як люди з усіх кінців їдуть на ярмарок десь на початку XIX ст.

З серпня 1999 року, згідно з указом Президента України, Сорочинський ярмарок має статус Національного, повідомляє “Вікіпедія”.

Яким було відкриття Національного Сорочинського ярмарку у 2018 році можна переглянути за посиланням.

Перейти до вмісту