Ви тут:
здоров’я Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині лише 54% школярів здорові: зростає кількість патологій опорно-рухового апарату

За словами директора Департаменту освіти Полтавської облдержадміністрації Олени Харченко, на сьогодні в Полтавській області 57 тис. дітей шкільного віку були допущені до тестування із фізичної культури. Це складає лише 54% від усіх учнів.

“Це свідчить про те, що здоров’я дітей в нашій області дуже слабке. Сьогодні необхідно приділити максимум уваги здоровому харчуванню та вихованню кожної дитини. Ті відсотки, які ми наразі маємо, дуже низькі. Хотілося, щоб у нас було більше здорових дітей”, – наголосила Олена Харченко.

Про стан здоров’я та фізичного розвитку дітей шкільного віку говорили на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури.

За інформацією Департаменту освіти Полтавської облдержадміністрації, в Полтавській області працює 19 дитячо-юнацьких спортивних шкіл. У них є відділення з 25 видів спорту, з яких 12 – з олімпійських видів. Ці спортивні школи відвідує 6,5 тис.

“Полтавщина бере участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Є і гарні результати. Але рівень спортивної підготовки – це щоденна копітка праця. Завдяки підтримці депутатського корпусу, маємо програму і конкурс на кращу спортивну базу. Це крок, щоб стимулювати заклади освіти до покращення матеріально-технічного забезпечення. Наша робота направлена на те, щоб спорт став невіддільною складовою життя кожної дитини”, – зауважила Олена Харченко.

Про результати проведення профілактичних оглядів розповів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

“В цілому, з 124 тис 410 оглянутих дітей було виявлено патологій 82 тис. 530. Якщо ми раніше говорили, що на першому місті хвороби шлунково-кишкового тракту, то сьогодні на першому місці патологія опорно-рухового апарату. Це пов’язано з низькою фізичною активністю. На другому місці у нас проблеми з зором – 9,2%. Шлунково-кишковий тракт – 7,2%”, – повідомив він.

В цілому, захворюваність дитячого населення, порівняно з попередніми роками, дещо виросла. При цьому зменшилася кількість випадків інфекційних захворювань. Зокрема, попри епідемію кору в Україні, на території Полтавської області ситуація під контролем.

“У нас є злагоджена робота і все більш-менш стабільно. Щодо структур захворюваності, то мене турбує проблема у дітей з обміном речовин. Зокрема, харчування та вага. Тут треба дивитися, як ми можемо вплинути на ці причини. Думаю, в цілому треба активізувати роботу з усім населенням”, – зазначив Віктор Лисак.

Він також надав свої рекомендації для батьків, діти яких схильні до зайвої ваги. Це рухова активність, дотримання вимог щодо роботи з комп’ютером, раціональне харчування з використанням фруктів і овочів та особистий приклад здорового і активного способу життя.

поширити новину: