Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині 6 км річки вкрив пінопласт

На території Ландшафтного заказника «Географічний центр Полтавщини» шість кілометрів річки Псел устелено пінопластом.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав полтавець Олег Слизько, називаючи ситуацію “великою екологічною проблемою”.

“Активісти-республіканці за 500 м від мосту на шляху Київ-Харків під час сплаву річкою виявили велику смугу пінопласту на воді. Жовті лілії, очерет – усе забито пінопластом! Великі шматки кришаться під впливом хвиль і дрібний пінопласт стає своєрідною плівкою на воді. Смуга пінопласту простяглася на 6 км. Що буде з водою, рослинами й мешканцями річки – наразі невідомо”,- йдеться у повідомленні.

Олег Слизько припускає, що матеріал в річку міг потрапити під час реконструкції мосту між Красногорівкою й Коноплянкою, який виконує турецька компанія #Onur (Фінансування – World Bank Ukraine, замовник робіт – Укравтодор, нагляд – Укрдорінвест).

У коментарях місцеві мешканці зазначають, що краї берегів намагалися самостійно очистити та виловити шматки пінопласту. Але марно.

Довідково. Географі́чний центр Полта́вщини — ландшафтний заказник місцевого значення в Україні. Розташований у межах Великобагачанського району Полтавської області, між селами Красногорівка, Бірки, Стінки, Балаклія та Герусівка. За даними wikipedia, його площа 1274,7 га. Статус надано згідно з рішенням облради від 23.06.2010 року. Перебуває у віданні: Білоцерківська с/р — 192,3 га, Бірківська с/р — 377,4 га, Балакліївська с/р — 345,9 га, ВАТ «Балакліївське» — 285,5 га, ДП «Миргородське лісове господарство» — 31,7 га, ТОВ «Білагро» — 41,9 га. Заказник створено з метою охорони водно-болотних комплексів заплави і мальовничих прибережних крутосхилів річки Псел.