Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Котелевщині ініціюють створення об’єднаної територіальної громади

За 4 роки впровадження реформи децентралізації на Полтавщині вже створено 47 об’єднаних територіальних громад. По 6 ОТГ є у Кременчуцькому та Полтавському районах, 5 — у Новосанжарському, 4 — у Гадяцькому, по 3 – у Хорольському та у Великобагачанському. У решті районів є від одного до двох громад. Але на території Полтавської області все ж залишаються райони, де не створено ще жодної ОТГ — Диканьський, Оржицький та Котелевський.

В останньому районі сьогодні відбулась сесія Котелевської селищної ради, де на порядок денний винесли лист голови Котелевської РДА Віктора Колоса про ініціювання процесу об’єднання територіальних громад району. До слова, таке ініціювання відбувається вже втретє. Попередні рази були провальними, оскільки, за словами голови РДА, ще жодна сільська рада цього не підтримала.

“Вже втретє ми повертаємось до цього питання. Нас ще жодна сільська рада не підтримала, хоча ініціювання було. Раніше виникали питання про створення двох громад — Котелевської та Великорублівської. Час іде, питання реформування залишається, і у нас реформа поки не відбулась. Жорстокий опір чинять наші сільські голови. Зараз вже є сільські ради, які не проти об’єднання, але з нами немає спільної межі. По всіх розрахунках у нас має утворитись одна громада з центром у Котельві на весь район. Район економічно успішний. Зараз ми займаємо перші місця за усіми економічними показниками в області, перше місце за інвестиціями. Ми вивчали досвід ОТГ і не тільки на Полтавщині. Об’їздили пів України. Були на Чернігівщині, Дніпропетровщині, Харківщині. Бачимо наскільки це правильна модель і вона зараз необхідна”, – говорить голова Котелевської РДА Віктор Колос.

На сесії депутати Котелевської селищної ради не проти децентралізації й утворення громад. Проте дехто пропонує повернутись до цього питання після парламентських виборів.

“Справа в тому, що об’єднання громад потрібно. Була спроба створити Великорублівську громаду. Можна було допомогти зробити їм це. Перший крок вже був зроблений. Але не вийшло. Можна, звісно, ініціювати. Але попереду вибори, ми не знаємо, який далі буде курс держави. Варто дочекатись виборів і після того повернутись до цього питання”, – запропонувала депутат селищної ради Людмила Дубина.

З роз’ясненням до Котельви приїхали експерти Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування — директор центру Ірина Балибіна та радник з питань децентралізації Олександра Ісип.

“Той формат, який раніше обрали на Котелевщині, це створення двох громад: Велика Рублівка з Микілкою і Милорадове з Козлівщиною. Вони маленькі, це не вихід. Ми закликали і голів сільських рад, і мешканців, і підприємців зробити одну громаду Великорублівську. Але в той час вони на це не пішли”, – прокоментувала директор Полтавського ЦРМС Ірина Балибіна.

“Після виборів створюватимуться комітети, міністерства, думатимуть про розвиток системи центральної влади. А закони про водопостачання, дошкільну освіту, добровільне об’єднання як діяли, так і діятимуть. Наприклад, як немає у вас води, так її і не буде. Якщо немає у вас громад, то їх і не буде. Бо це повинні зробити ви. Хочете щось зробити для котелевців — робіть негайно. Відкладати надалі немає причин. Всі податки йтимуть у селищний бюджет. А ви матиме бюджет і ресурси, управлятимете усім на вашій території. Вся повнота влади перейде вам”, – пояснював Олександр Ісип.

Зрештою, на сесії депутати прийняли ініціювання процесу об’єднання громад. Надалі скликатимуться громадські слухання й обговорюватимуть це питання з сільськими головами району.

поширити новину: