Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

На Кобеляччині відшуміло «Зелене свято Гончаревого дитинства»

У с. Суха на Кобеляччині, у День Святої Трійці, впродовж багатьох років відбувається обласний захід «Зелене свято Гончаревого дитинства».

Суха була столицею дитинства одного з найкращих синів України – Олеся Гончара. Він, уже в поважному віці, на звороті світлини хати, де зараз міститься державний літературний музей-садиба Олеся Гончара, написав: золота моя Суха.

“Цього свята немає в календарі, та щороку збирає і тих, хто закоханий у слово Олеся Гончара, і народних умільців… Не можна уявити захід без григоро-бригадирівських музик і вареників, без сухівських вергунів і узвару, без петриківського розпису і сувенірів”,  – привітала учасниківголова Кобеляцької РДА Таміла Шевченко.

Родзинкою цьогорічного сценарію стало те, що його побудували на основі крилатих висловів письменника, які ввійшли до збірки «Духовний посил Олеся Гончара». Автор збірки – постійний учасник усіх заходів у Сухій, доктор філологічних наук, ректор Полтавського педагогічного університету Микола Степаненко разом з колегою – кандидатом філологічних наук Вірою Мелешко нагадали про феномен Олеся Гончара, який сформувався на прекрасній сухівській землі.

Завітала на свято й делегація з Дніпра – письменниця, перекладач Леся Степовичка і професор Дніпровського університету Нінель Заверталюк, а наш земляк Михайло Задорожній презентував книгу, яку написав у співавторстві з Вірою Свириденко – «Наше Солошине від давнини до сьогодення».

Традиційно підвели підсумки районного конкурсу юних художників «Світлі образи в оповіданнях Олеся Гончара», переможців привітала директор музею-садиби Тетяна Бондаревська. А аматори художньої самодіяльності району підготували прекрасну концертну програму.