Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На яких пляжах Полтавщини небезпечно купатись

Міжрайонними та міжміськими відокремленими підрозділами лабораторних досліджень  здійснюється моніторинг за якістю води поверхневих водойм, таких як Дніпро і Псел, Ворскла, Сула, Удай, Хорол, Оріль, Оржиця, Орчик, Коломак, Сліпорід, Артополот, Суха Лохвиця, Грунь,Сухий Омельник, Ташань, Грунь-Ташань, Говтва, Сухий Кагамлик.

Протягом першого тижня літа місяця було досліджено 121 пробу води поверхневих водойм за мікробіологічними показниками та 68 за санітарно-хімічними. Оцінка безпечності води проводиться по індексу ЛКП (лактозо-позитивної кишкової палички), який не повинен перевищувати 5000, повідомляють у ДУ “Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ”.

З 121 досліджених проб води за мікробіологічними показниками (станом на 7 червня) 26 не відповідали вимогам (по індексу ЛКП) по слідуючих водоймищах:

р. Ворскла ( в м. Полтава)
Пляж Подільського району
Індекс ЛКП – 46000
Приватний пляж «Плесо»
Індекс ЛКП – 15000
Пляж Шевченківського району
Індекс ЛКП – 12000
Пляж Київського району
Індекс ЛКП – 46000

р.Дніпро (в м. Кременчук до 240 000 ),
р. Сула (Лохвицький район – с.Млини до 24000, с.Сенча до 29000 ,с.Брисі – 46000 ;
Р.Артополот ,с.Торкарі – 46000,
р.Лохвиця ,сЗападенці – 7500 , м.Лохвиця – 15500 ).

“Перевищення нормативного індексу ЛКП у пробах води р.Дніпро та р. Ворскла в містах Полтава, Кременчук, Полтава, що мають велику щільність населення, є наслідком антропогенного навантаження на водне середовище від вкладу поверхневого стоку. Поверхневий сток, а саме зливові води, які підживлюють річки саме у літній період, приносять до цих поверхневих водойм з території міст характерні мікробіологічні забруднювачі, а підвищення температури навколишнього середовища сприяє збільшенню кількості мікроорганізмів”, – наголошують фахівці.