Ви тут:
Погода Суспільство Україна 

На День Конституції в Україну увірветься справжня прохолода, – синоптик

В Україні розпочалася зміна повітряних мас.  Із сильно спекотної на милосерднішу, з нижчою температурою повітря. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці у соцмережі.

– Навіть минулої ночі вже можна було легше дихати, лише на Півдні та Сході ще тримається важка задуха.

Що завтра і на тижні?

За словами Наталки Діденко, синоптична ситуація очікується з коливаннями, стрибками атмосферного тиску та термічного режиму, із, відповідно, можливими мігренями та судинними загостреннями. Тож, синоптик закликає бути дуже уважними до свого здоров’я на цьому тижні.

– 25-го червня максимальна температура повітря найвищою ще залишатиметься на Півдні та Сході України, +30+34 градуси. У більшості областей очікується +27+32 градуси, в Карпатах +20+25 градусів. Вночі буде найкраще: +16+20 градусів, у південній частині, на Сході та в більшості центральних областей +19+24 градуси, на Заході +13+18 градусів.

Дощі з грозами у вівторок найбільш можливі у південній частині України. Причому, локально вони можуть миттєво перетворюватися у сильну зливу із градом та шквалом. Більшість території України завтра належатиме зоні впливу антициклону – буде сухо та сонячно.

Що далі?

– Спека ще хапатиметься руками й ногами за таку ласу територію, як Україна, спробує у четвер, 27-го червня, знову впертися на трон, знову короткочасно попече, але ніщо вже їй не допоможе глобально. Бо у п`ятницю, суботу, неділю – 28, 29, 30 червня – в Україну просто увірветься справжня прохолода.

За попередніми прогнозами, температура повітря впаде спочатку до +20+27 градусів, а потім до +18+23 градусів.

– Враховуючи те, як наші люди постійно ходять із закопиленою невдоволеною губою, скоро ми почуємо чергові нарікання та заламування рук з приводу вже холодної погоди. Але нам є що їм порадити.

На цьому тижні дуже сильна спека обрушиться на більшість країн Європи, окрім Великої Британії, України, Білорусі, країн Скандинавії та західних морських узбереж.

– Тому поки що гуляємо вночі, вдень перечікуємо вже помірну спеку, а День Конституції, дай їй, Боже, витримки і довголіття, принесе українцям довгоочікуване свіже повітря, – підсумувала Наталка Діденко.

Як ми раніше писали, цьогоріч червень більш жаркіший, ніж завжди. У такі жаркі дні у людей відбувається загострення хронічних хвороб та навіть сонячні удари.

– Протягом місяця на Полтавщині зареєстровано 4 випадки сонячних ударів. Також, у спеку, не досить добре почувають себе люди з серцево-судинними захворюваннями, гіпертонічною хворобою, – розповіла в.о. головного лікаря КУ “Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Ірина Нікітіна.

Кількість викликів “швидкої” не збільшилась, адже не кожна людина пов’язує погане самопочуття зі спекою. Часто трапляються запаморочення та навіть втрата свідомості.

Ірина Нікітіна надала декілька простих порад, які допоможуть кожному краще себе почувати протягом спекотного літа:

– пийте достатню кількість рідини ( вода, компот, прохолодний чай);

– не вживайте каву, алкоголь, не їжте жирної, гострої та смаженої їжі;

– не виходьте на сонце у пікові години — 11:00 — 16:00 (за необхідності вийти обов’язково одягайте головний убір та білий одяг);

– стежте за самопочуттям та контролюйте тривалість перебування на сонці, особливо дітей та вагітних.