Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Чернігівщині демонтували пам’ятну дошку уродженцю Полтавщини, герою Крут Аверкію Гончаренку

В місті Варва Чернігівської області рішенням місцевої райради демонтували меморіальну дошку герою національно-визвольних змагань, що командував боєм під Крутами Аверкію Гончаренку, повідомляє Сіверщина.

Підстави – начебто сумніви у правомірності її встановлення. Дошку у лютому розмістили на адмінбудівлі райради. Рішенням сесії її передали після демонтажу до Дащенківської сільради Варвинського району. Після звернення активістів у РДА пообіцяли повернути дошку на місце, з дотриманням процедури.

Аверкій Гончаренко – уродженець села Дащенки Лохвицького повіту Полтавської губернії (нині Варвинського району Чернігівської області). У січні 1918 року — командир першого куреня першої юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького, керівник оборони Бахмача та станції Крут від більшовицького війська. 1918 року був військовим комендантом Подільської губернії, 1919 року — начальником канцелярії Головного отамана Симона Петлюри. Після Другої світової війни перебував на еміграції в США, де й помер 12 квітня 1980 року на дев’яностому році життя. Автор спогадів про бій під Крутами (опубліковані 1938 року у військовому журналі «За державність», який видавало Українське воєнно-історичне товариство у Варшаві).