Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінекономрозвитку дозволило ЦВК укладати прямі договори для підготовки до позачергових парламентських виборів

Набув чинності Наказ Мінекономрозвитку, який дозволяє Центральній виборчій комісії тимчасово розбивати великі закупівлі на малі та укладати прямі договори (без оголошення тендеру). 

Відтак, ЦВК має можливість замість проведення довготривалих відкритих торгів, які мають ризик бути завершені вже після 21 липня, оперативно укласти необхідні договори та оприлюднити інформацію про них в системі закупівель Prozorro. 

Водночас, Мінекономрозвитку надало ЦВК офіційне роз’яснення про те, що норми Закону «Про публічні закупівлі» не поширюються на виготовлення бланків документів, що мають спеціальні елементи захисту  а також бланків документів суворої звітності (в даному випадку – виборчі бюлетені). Не може бути жодних сумнівів в тому, що ЦВК друкує саме бланки документів, а не самі документи. Відтак, у ЦВК немає потреби проводити відкриті торги на закупівлю послуги друку бюлетенів. 

Наразі ЦВК має всі інструменти для вчасної та якісної підготовки до позачергових виборів народних депутатів 21 липня. 
 
Довідково

Мінекономрозвитку –  центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері публічних закупівель (Уповноважений орган). Згідно з Законом «Про публічні закупівлі», Уповноважений орган надає рекомендації щодо застосування законодавства у сфері публічних закупівель.