Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Кожній школі по патрульному: на Полтавщині планують провести двомісячник Безпеки дорожнього руху

10 червня, під час апаратної наради, начальник Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець розповів про хід виконання обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2018-2020 роки.

“Кількість ДТП на Полтавщині зменшилась, але наслідки цих ДТП набагато тяжчі. Маємо збільшення кількості постраждалих на 4% та загиблих — на 12%”, – повідомив Сергій Марчишинець.

Найбільше ДТП відбувається через зіткнення автомобілів— 48% та через перевищення швидкості — 28%. Близько 45% ДТП – за участі пішоходів, які отримують травми.

У 2018 році в Україні створили Координаційну раду для зниження кількості ДТП. Першим, що зробили — знизили швидкість до 50 км/год. За 3 роки в Україні планують облаштувати 500 нових кільцевих розв’язок, 500 островків безпеки та 1000 пішохідних переходів. В порівнянні з іншими областями Полтавщина входить в десятку найбільш безпечних областей України для учасників дорожнього руху.

На Полтавщині діє обласна Програма “Підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2018-2020 роки”. Програма включає в себе три напрямки: пропаганда безпеки дорожнього руху, підвищення рівня безпечності доріг та дорожньої інфраструктури, моніторинг безпеки дорожнього руху.

“Основна мета даної Програми передбачає привернути увагу учасників дорожнього руху до проблеми перевищення швидкості. Тому Управління інфраструктури облдержадміністрації, за сприяння обласної ради, підтримує соціальну кампанію під гаслом «Не жени!», яка розроблена Міністерством інфраструктури України. Адже саме швидкість є одним з основних факторів ризику, який сприяє підвищенню кількості дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками. Люди повинні знати, що перевищення швидкості має наслідки для всіх – водіїв, пасажирів, пішоходів та велосипедистів”, – зазначив Сергій Марчишинець.

Робота у галузі пасажирського транспорту передбачає собою активне залучення страхових компаній, які, згідно нових вимог, мають досить оперативно оформлювати ДТП та відшкодовувати збитки.

“На даний час необхідно розбудовувати систему моніторингу роботи транспорту за формою “Citybus”, яка запускається у Полтаві та вже працює у Гадяцькому районі”, – додав Сергій Марчишинець.

На сайті Управління інфраструктури є інтерактивна мапа мережі автобусних маршрутів, на якій можна переглянути потрібний вам маршрут, зупинки та наявність ліцензії, документів у перевізника. Ця система працює в онлайн режимі.

“Безпека руху — це комплексна проблема, це стосується кожного: водіїв, пасажирів, пішоходів та велосипедистів. Кожен повинен пам’ятати, що його поведінкою на дорозі спостерігають діти”, – зазначив т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Начальник Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Володимир Димкар проінформував про здійснення заходів державного контролю за дотриманням транспортного законодавства при перевезенні.

“З початку року зважили більше 3 тисяч автомобілів, з яких виявили 194 порушення. Зараз в області добудовується два майданчики для вагового контролю. Щодо пасажирського транспорту, то кожного тижня ми відвідуємо райони та перевіряємо стан автобусів та маршруток, які перевозять пасажирів”, – повідомив Володимир Димкар.

Нагадаємо, 5 червня у Лохвиці перевірили суб’єкти діяльності, які надають послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

Начальник сектору забезпечення діяльності Управління патрульної поліції у Полтавській області Наталія Новик розповіла про ДТП, які відбуваються за участі дітей.

“За 2019 рік в області травмовано 29 дітей. З них: 14 дітей-пішоходів, 1 — велосипедист, 13 — пасажирів та 1 неповнолітній водій. Цьогоріч сталось 59 ДТП з пішоходами. Найбільше ДТП зареєструється по середах, а ДТП з травмованими фіксують по п’ятницях з 17 до 18 години”, – розповіла Наталія Новик.

На дорогах державного значення та в деяких містах з’явилися прилади контролю швидкості “TruCAM”.

З початку року у Полтаві, Кременчуці та дорогах державного значення в області складено 6740 адмінматеріалів за перевищення швидкості, з яких 1424, де швидкість перевищувалась більше, ніж на 50 км/год.

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло запропонував Патрульній поліції разом з дружинами та волонтерами з вересня провести на Полтавщині двомісячник Безпеки дорожнього руху.

“Діти — це наше майбутнє та наша свідомість. Тому пропоную з вересня місяця біля кожної школи поставити патрульного, який допомагатиме дітям переходити дорогу, а водіям, особливо біля шкіл, бути пильнішими”, – зазначив Олег Пругло.

Наталія Новик підтримала таку пропозицію, тим паче час для підготовки проведення такого двомісячника є.

поширити новину: