Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

До 310-річчя Полтавської битви у Полтаві презентують однойменний 3D-фільм та реконструйований козацький одяг

27 червня о 12.00. в музеї історії Полтавської битви відбудеться тематичний захід, присвячений 310-річчю подій Великої Північної війни на Полтавщині та Полтавської битви. 

У програмі заходу – презентації нових експозиційних доповнень, що дозволять відвідувачам якомога більше дізнатися про події Великої Північної війни та Полтавську битву. Музей продовжує також розширювати тему участі України у європейському воєнному конфлікті початку ХУІІІ століття.

Півроку тривала спільна робота музейників із Лабораторією історичного одягу (м.Київ) та її керівником Святославом Сичевським, одеським істориком одягу Сергієм Шаменковим. В експозиції другої зали «Українська держава до подій Великої Північної війни (1648-1700 рр.)» буде презентовано манекен сердюка – козака-піхотинця, представника професійного війська. Сердюки часто завдавали суттєвих проблем супротивнику, були вірним оплотом гетьманської влади. На 1709 рік в Україні діяли 5 сердюцьких полків. До роботи над створенням образу вояка долучився й полтавський художник Ігор Гречановський. В експозиції цієї зали заплановано також презентацію планшета з документами – основні міжнародні договори, які укладала Україна з європейськими державами, та угоди гетьманського уряду з Московією.

Не менш цікавим обіцяє бути перегляд фільму «Полтавська битва», створеного в 3D форматі полтавським художником Олегом Лебединським. Уперше в історії автором візуалізовано карти шведського Генерального Штабу, створені на основі досліджень військового топографа Карла Бенедика протягом 1914-1918 рр.

Цього дня гості музею зможуть ознайомитися з оновленим картографічним матеріалом періоду Великої Північної війни та Полтавської битви та путівником «Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», переглянути виставку нумізматики із фондів музею.

О 16-й годині представники реконструкторського руху України Сергій Шаменков (м.Одеса), Святослав Сичевський та Артем Папакін (м.Київ) прочитають у музеї лекцію «Козацьке військо другої половини ХУІІ – початку ХУІІІ століття» для військовослужбовців в/ч А3990.