Ви тут:
Полтавщина субсидії Суспільство 

Чому не призначили на літній період та чи потрібно заново подавати заяву: все про субсидії

У зв’язку із закінченням опалювального сезону управліннями соціального захисту населення області в травні поточного року проведено автоматичний розрахунок житлових субсидій на наступний термін без додаткового звернення 141,4 тис. сімей.

Цим сім’ям субсидію на літній період призначено у розмірі 0,00 грн, оскільки розмір плати за житлово-комунальні послуги не перевищує обов’язкового відсотка платежу.

Департаментом соціального захисту населення спільно з територіальними управліннями соцзахисту населення вжито ряд заходів з тим, щоб цим сім’ям розмір субсидії на опалювальний був розрахований автоматично і звертатися до управлінь соцзахисту з початком опалювального періоду їм не потрібно.

“Не проведено розрахунок субсидії 13,2 тис. сімей, які мають прострочену понад місяць заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 340 грн. В опалювальний період зазначені сім’ї потребуватимуть підтримки з боку держави при оплаті за комунальні послуги. Тому таким сім’ям необхідно протягом 2-х місяців з дати отримання повідомлення про не призначення субсидії у зв’язку з наявною заборгованістю за послуги вирішити питання погашення заборгованості або звернутись до надавачів послуг для укладання договору реструктуризації боргу. В такому разі субсидію буде призначено з початку неопалювального періоду, тобто з травня 2019 року”, – звертають у Департаменті соцзахисту.

В іншому випадку субсидію буде призначено з наступного місяця за місяцем, в якому громадяни погасили заборгованість або уклали договір реструктуризації боргу.

Кому необхідно заново подати заяву та декларацію

– сім’ям, яким субсидія у попередньому періоді призначалась за рішенням комісії на фактично проживаючих зареєстрованих осіб (при виключенні зі складу домогосподарств осіб, які зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають);
– сім’ям, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати та/або ними (за них) не сплачено єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
– орендарям та внутрішньо переміщеним особам;
– у разі зміни складу зареєстрованих членів домогосподарства та зміни у складі їх сім’ї.

У разі звернення вказаних сімей до 1 жовтня 2019 року і визначення їх права на призначення субсидії, розмір субсидії на опалювальний період буде розраховано автоматично.