Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Бюджет участі міста Полтава: про нові можливості для втілення ініціатив

Зміни до Положення про партиципаторне бюджетування у м.Полтава на 2016-2020 роки, які розширюють можливості громади щодо реалізації їхніх ідей, воркшопи з написання проектів та старт прийому на конкурс – про це говорили під час прес-конференції.

11 червня в Інформаційному центрі Комунальної організації «Інститут розвитку міста» відбулась прес-конференція щодо реалізації «Бюджету участі» Полтави. Провели її голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у місті Полтава, депутат міської ради Олександр Глазов та головний фахівець КО «Інститут розвитку міста» Назар Плохута, повідомляє Полтавська міська рада.

Представникам засобів масової інформації розповіли про те, що тепер проекти можуть подавати особи, яким виповнилось 14 років і з будь-якого куточка світу:

“Полтавці, які перебувають за кордоном, можуть допомогти нам перейняти кращі практики інших країн світу, втіливши ці ідеї за допомогою Бюджету участі. Завдяки цим змінам ідей може бути більше, вони можуть бути дійсно унікальними”, – прокоментував Олександр Глазов.

А віддати ж свій голос за ініціативу, яка сподобалась найбільше, як і раніше, можна лише жителям міста. Кожен має тільки три голоси, аби підтримати три різних проекти: великий, маленький та мікропроект. Мікропроект – це теж нововведення. Він фінансуватиметься до 100 тис. грн. Нагадаємо, що великий фінансується до 1,5 млн. грн, маленький – до 500 тис. грн.

З’явилась ще одна інновація: цьогоріч можна буде проголосувати за улюблений проект через термінал самообслуговування «ПриватБанку». Електронна система (громадський бюджет) підписала погодження з цією банківською установою: всі, хто користуються електронною системою громадський бюджет, має доступ до голосування за проекти бюджету участі через термінали ПриватБанку, всього лише в один клік.

Разом з тим, цьогоріч, вперше за час існування Бюджету участі у Полтаві, головні розпорядники коштів – управління житлово-комунального господарства, управління капітального будівництва, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, управління культури – прозвітували про стан реалізації проектів-переможців. Звіти були оприлюднені на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету.

Під час прес-конференції повідомили і про те, що для усіх, хто має бажання та ідею, але не знає механізму «від ідеї – до реалізації», будуть проведені воркшопи:

“Громада має безліч цікавих ідей, але не кожен знає, як покроково їх реалізувати. Інколи, саме через відсутність допомоги чи роз’яснення класні ідеї лишаються в уяві. Так, ми проведемо ряд воркшопів «Мистецтво написання проектів Бюджету участі». Окрім того, кожен може звернутись до Комунальної організації «Інститут розвитку міста», де нададуть усю необхідну інформацію”, – повідомив головний фахівець КО «Інститут розвитку міста» Назар Плохута.

Так, воркшопи «Мистецтво написання проектів Бюджету участі» відбудуться:

18.06.2019 (бібліотека-філіал №5, вул.Європейська, 49);

19.06.2019 (бібліотека-філіал №2, вул. Небесної Сотні, 61);

20.06.2019 (бібліотека-філіал №1, вул.П.Юрченка, 11/12).

Разом з тим, полтавцям нагадують, що прийом проектів розпочнеться з 1 липня і триватиме до 2 серпня.

Підсумовуючи, Олександр Глазов зазначив, що від авторів чекають цікавих та креативних ідей, які допоможуть зробити Полтаву ще кращим містом.