Ви тут:
Суспільство Україна 

Більше половини українців підтримують збільшення україномовного контенту на радіо і ТБ, – Нацрада

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення представила результати першого соціологічного опитування, яке на замовлення регуляторного органу провів КМІС. Громадян України просили оцінити зміни, які відбулися у телерадіоінформаційному просторі за минулі три роки після впровадження обов’язкової частки звучання української мови і пісні, а також квот на продукт європейського виробництва.

Згідно з результатами опитування 76,4% наших громадян визнають доцільність саме української мови як основної мови телевізійного та радіоефіру і 79,6% є активними споживачами україномовного контенту.

“Політику державного протекціонізму, спрямовану на зростання частки україномовного контенту в ефірі вітчизняних телеканалів і радіостанцій, підтримують близько 60% громадян. Половина опитаних позитивно оцінюють зміни української музичної індустрії після впровадження квот на україномовну пісню.”, – зазначив члена Національної ради Сергій Костинський. 

Він також розповів про виявлені під час соціологічного опитування ризики в контексті інформаційної безпеки. 39% українців допускають, що українські медіа можуть бути використані для мовлення на користь країни-агресора.

Опитування проводилося 17 травня – 7 червня 2019 р. у 110 населених пунктах усіх областей України, окрім Автономної Республіки Крим та непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, повідомила менеджерка проектів КМІС Ліана Новікова. Загалом було опитано 2021 респондент віком від 18 років.