Ви тут:
Суспільство Україна 

Аграрії півдня України можуть освоїти вирощування алое

Українські аграрії можуть освоїти вирощування нової для нашої країни культури – алое. На півдні України алое можна вирощувати у звичайних теплицях, що у зимовий період мають підігрів, повідомляє АгроЮг.

В середньому у теплиці на 20-25 м² можна отримати біля 50 рослин. Як й при вирощуванні будь-якої нової рослини, найголовніше – знайти надійного замовника, тоді дохід вам буде гарантований. Замовниками можуть стати фармацевтичні компанії, харчові та косметичні концерни. В якості екзотичного продукту алое можна запропонувати кафе та ресторанам.

Більшість з видів алое, а їх майже 500, ростуть у дикій природі: посушливі області південно-західної Африки – 250 видів, Південна Америка, Мадагаскар – 40 видів та Аравійський півострів.

В сприятливих природних умовах рослина виростає до 3 метрів у висоту. Найбільш лікувальними для людей властивостями володіють два види: алое вера – агава та алое деревоподібне або сторічник. Відрізняються вони зовнішнім виглядом. Алое вера має коротший стовбур та листки, спрямовані угору, а деревоподібне алое відповідає своїй назві та справді схоже на дерево. В природних умовах деревоподібне алое досягає висоти біля 15 метрів, а ось на підвіконні є невеликим кущиком. Відрізняються види й розмірами та формами листків. Листки алое вера більші широкі, товсті та м’ясисті, завдяки чому вміст гелевидної речовини більший. Хімічний склад та лікувальні властивості в обох рослин фактично однакові, а ось методи застосування різні. Деревоподібне алое вчені рекомендують застосовувати зовнішньо, а алое віра – навпаки. Сучасна наука та фармакологія офіційно визнали алое лікарською сировиною, що представляє особливу цінність.