Ви тут:
Суспільство 

90 років тому народився автор найвідомішого щоденника часів Другої світової війни

Щоденник Анни Франк вперше видали у Нідерландах в 1947 році.

Анна Франк (12 червня 1929, Франкфурт-на-Майні — початок березня 1945, табір смерті Берґен-Бельзен) була єврейською дівчинкою-підлітком, що народилася в Німецькій Державі, але в 1933 році її родина втекла до Амстердама. Проте і там застала їх німецька окупація, дівчинка протягом 25 місяців разом зі сім’єю переховувалася в столиці окупованих Нідерландів.

З часом була схоплена та відправлена, як і її рідні, до концтабору Аушвіц, а пізніше до Берґен-Бельзена. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим. Останній запис у щоденнику датований 1 серпня 1944 року, через три дні гестапо заарештувало всіх, хто ховався в притулку. Сама Анна померла в концтаборі Берґен-Бельзен.

Її записи збереглися і були передані її вцілілому в Освенцімі батькові Отто Франку, який у 1947 році склав скорочений варіант для публікації. Отто Франк заповідав оригінал щоденника Нідерландському державному інституту військової документації. Вперше видано в Нідерландах в 1947 році, в США і Великій Британії в 1952 році під назвою «Щоденник дівчинки» (англ. The Diary of a Young Girl).

На основі щоденника було створено кілька художніх творів. Більша частина оповідей щоденника має реалістичний характер, проте книга містить також декілька фентезійних оповідань.У 2009 році щоденник був визнаний об’єктом реєстру «Пам’ять світу» ЮНЕСКО.

поширити новину: