Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

56 років тому під Полтавою сталася авіакатастрофа, у якій загинули люди

226 важкий важкий бомбардувальний авіаційний полк (ВБАП) за один день втратив відразу шість льотчиків.

За інформацією Tu16-badger, 13 червня 1963 року екіпаж Ту-16 після виконання бомбометання на полігоні з дозволу заходив на посадку у закритій кабіні. Отримавши команду: «знижуватися до висоти кола по тиску 751» командир відповів: «Зрозумів, висота кола».

Замість ешелону 1200 м він знизився до 200 м. На запити про висоту ешелону відповідали – «1200». Через 30 секунд літак зіткнувся із землею в 17 км від Полтавського аеродрому 185-го ВБАП, екіпаж загинув.

Повітряний пілот-радист, який після катастрофи жив ще 9 годин, сказав: «Втратили висоту, командир дуже лаявся». Загинули к-н Зінов’єв М.В., ст.л-т Міхєєв С.О., ст.л-т Рябов А.П., ст.л-т Красножон А.І., старшина Рибалко і ст.сержант Мотричко Є.Г.

Ту-16 (виріб «Н», за кодифікуванням НАТО — Badger) — радянський важкий двомоторний реактивний багатоцільовий літак: дальній бомбардувальник, протикорабельний літак та ракетоносець. Став першим дальнім швидкісним літаком-ракетоносцем СРСР. Серійно випускався з 1953 до 1963 року трьома авіаційними заводами. За час виробництва було виготовлено понад півтори тисячі літаків Ту-16. Випускався в різних модифікаціях, включаючи літак-заправник, літак РЕБ та інші. У Військово-повітряних силах СРСР Ту-16 експлуатувався протягом півсторіччя — від часу свого створення до розпаду СРСР та закінчення «холодної війни». Знятий з озброєння в середині 1990-х.

Більше про полтавські катастрофи читайте за посиланням.