Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Зеленський у своєму новому зверненні вимагає призначити інавгурацію на 19 травня

Новообраний президент Володимир Зеленський у своєму новому зверненні вимагає призначити інавгурацію на 19 травня

Про це новообраний президент Володимир Зеленський заявив у своєму зверненні, яке оприлюднене у YouTube, пише Еспресо.TV.

“Я звертаюся до українського парламенту. Шановні депутати, сподіваюся, що за три тижні, які ви відпочивали, ви не забули слова депутатської присяги. Поки що ви дієте виключно у своїх інтересах, боїтеся розпуску Ради і затягуєте призначення дати інавгурації”, – заявив Зеленський.

У своєму зверненні Зеленський назвав Порошенка “колишнім президентом”.

Зеленський також звинуватив Порошенка у тому, що він саме зараз робить активні перестановки у вищому командуванні армії і “намагається пропихнути свого голову Нацради з питань телебачення”.

“Я розумію, що марно щось говорити людині, яка каже, я готовий підставити плече, а сама тримає дві дула в кишені. Це нагадує мені туриста в єгипетському готелі. Завтра додому, валізи спаковані, номер вже прибрано і нормальна людина чекає трансферу в аеропорт. Але не Порошенко, він ніяк не зупиниться, тягне рушники, тапочки і бере усе підряд зі шведського столу. Я вас дуже прошу: здайте ключ і вперед, вам ще на митницю і паспортний контроль!”, – сказав Зеленський.

Зеленський звернувся до Верховної Ради з вимогою про призначення на найближчому засіданні інавгурації на 19 травня.

“Цього вимагаю не я, цього вимагає народ України. Ви повинні зупинити ці політичні судоми кульгавої качки. Думайте про Україну. 19 травня. Голосуйте!”, – додав Зеленський.

У відповідь, Президент Петро Порошенко заявив, що з повагою ставиться до вибору українців та до позиції найвищого законодавчого органу, і для нього прийнятна будь-яка дата інавгурації, яку визначить Верховна Рада.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

“До моменту інавгурації нового президента Петро Порошенко залишається чинним главою держави і несе відповідальність за ситуацію в країні, виконуючи свої обов’язки згідно духу та букви Конституції”, – говориться у повідомленні.

Підкреслюється, що Україна “це не номер у єгипетському готелі, як здається пану Зеленському”.

“Передача влади – це складний і відповідальний процес. І Петро Порошенко прагне здійснити його, згідно європейської традиції, як це прийнято в демократичних країнах. Тому він підтверджує своє запрошення Володимиру Зеленському, озвучене ще 30 квітня – не чекаючи інавгурації, провести зустрічі для того, щоб обговорити найважливіші питання життєдіяльності країни, рівно, як і будь-які інші питання, пов’язані із передачею повноважень і відповідальності”, – заявили в АП.

Зазначається, що в команді Порошенка не сприймають жодних претензій щодо нібито затягування інавгурації.