Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

#За вірність народу України: на Харківщині нагородили 56 військовослужбовців 92 ОМБр з Полтавщини (ФОТО)

Сьогодні, 20 травня, у місті Чугуїв на Харківщині, нагородили військовослужбовців 92 ОМБр з Полтавщини.

Так, за розпорядженням голови Полтавської обласної ради, за досягнуті високі показники у службовій і бойовій підготовці, вагомий особистий внесок у захист незалежності та територіальної цілісності України, високий патріотизм, вірність Військовій присязі почесною відзнакою обласної ради – Нагрудним знаком “За вірність народу України” І та ІІ ступенів, нагородили 56 військовослужбовців з Полтавської області.

Відзнаки хлопцям вручили депутати обласної ради Руслан Рогов та Геннадій Коваленко. Від імені громади та керівництва області, вони привітали захисників та подякували за те, що у ці складні часи, вони гідно виконують свій військовий обов’язок та боронять Україну від ворога на сході нашої держави.

– Від усієї громади Полтавщини дякуємо вам за мирне небо. За те, що ви дали нам змогу працювати усі ці роки. За те, що ви бороните нашу державу. Ваш героїзм опишуть у книгах, про вас ще знімуть фільми. Дякуємо, – сказав Руслан Рогов.

– Сьогодні ми маємо честь сказати вам слова вдячності від імені усіх депутатів Полтавської обласної ради. Ми усі пам’ятаємо ті часи, коли наша українська армія була майже знищеною. За московським сценарієм, ми могли втратити незалежність, але ми усі разом відбудували армію і сьогодні можемо сказати, що свою незалежність, своїх людей, свою землю ми ніколи нікому не віддамо, – сказав Геннадій Коваленко.

Слова вдячності військовослужбовцям висловила і волонтер Наталія Костіна:

– Дякуємо вам. Дякуємо, що бороните кордони нашої держави від російських загарбників. Ми, волонтери, з першого дня війни допомагали армії і допомагатимемо надалі. Ми хочемо бачити нашу Україну великою та економічно-розбудованою країною. У нас усіх одна мета — захистити державу від ворога. Слава Героям!

Самі ж військові, дякують за нагороди та за традицією “Новим Полтавщини” розповідають свої маленькі історії.

Командир танку 1 танкової роти 3 танкового взводу 92 ОМБр Андрій Погорелов родом з Лубен, сьогодні отримав чергову нагороду:

– Мені 24 роки. Служу з 2013-го. Маю різні нагороди. Хотів стати військовим, тому у 18 років підписав контракт і служу й понині. Спочатку не говорив батькам, що пішов в АТО, вони дуже хвилювалися. Зараз — теж, але вже більш звикли. Я не шкодую, що обрав військову стежину, якби шкодував — уже б звільнився. Найбільше хочеться, аби якнайшвидше закінчилася війна.

Старший сержант В’ячеслав Филенко родом з села Филенково Чутівського району:

– Служу з 2016-го року, підписав контракт. Спочатку мобілізували мого меншого брата, тоді у мене була зламана нога, я не міг піти, та й покійна мама говорила, що обох відразу не відпустить. Потім брат повернувся, а я звернувся до військкомату, мене забрали на навчання, а потім і на схід. А до війни я був експедитором, вантажником.

Головний старшина батальйону, старший прапорщик Олександр Щегельський з позивним “Добриня” розповів про роботу рекрутингових груп та проходження злагодження бійців на полігоні.

– Моральний стан бійців у бригаді зараз на надвисокому рівні, тому що ми знову їдемо на Схід, і знову будемо захищати нашу неньку-Україну. Більшість військовослужбовців уже хочуть їхати в зону проведення ООС. Та все ж, повсякденна діяльність на ППД теж потрібна. Бо приходять молоді бійці, яких треба навчити. Зараз ми проходимо злагодження на полігоні, яке почалося з індивідуальної підготовки військовослужбовців, аби вміло та гідно дати відсіч ворогу. Старі бійці, звичайно, рвуться у бій, а молодь треба ще підучити. На жаль, новачків не багато. Переважно приходять ті, хто уже служив – з третьої, четвертої хвилі мобілізації. Тож, наразі, згідно наказу начальника Генштабу, у кожній бригаді створені рекрутингові групи. Вони працюють в обласних центрах. Ми проводимо агітацію, роз’яснювальну роботу, бо багато людей не розуміють, що якщо приходять служити, то це обов’язково на фронт. В основному, в нашу бригаду йдуть хлопці з Харківської, Дніпропетровської, Луганської областей. Наша бригада завжди перебуває на першій лінії оборони, звичайно окрім тієї техніки, яка має стояти на другій лінії.

Заступник командира 92 ОМБр з морально-психологічного забезпечення, підполковник Сергій Семчук розповів, що наразі майже щомісяця військовослужбовці бригади отримують відзнаки, державні нагороди та подяки. Це підвищує їхній бойових дух.

– Полтавська ОДА та обласна рада є одними з перших, хто нагороджує і одними з усіх адміністрацій, які нагороджують відзнаками такого рівня. Для бійців кожна відзнака має велике значення, піднімає морально-психічний стан, загартовує військовослужбовців і кожна нагорода має якийсь символічний вплив на військових. Зараз ми проводимо бойове злагодження бригади і чекаємо рішення командування про виконання бойових завдань. Формується і колектив бригади. З кожним роком покращується якість набору військовослужбовців за контрактом. Звісно, масово до нас служити не йдуть, я думаю, що це зумовлено не належною поінформованістю населення. Тому працюють рекрути, агітаційні бригади, працюємо у військкоматах.

Наразі близько 10 відсотків особового складу у бригаді — полтавці.