Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як вибрати сонцезахисні окуляри, які дійсно захищають ваші очі, – поради фахівців

Сонцезахисні окуляри – це необхідний захисний аксесуар, але якщо не знати секретів вибору цієї оптики, УФ-промені можуть завдати шкоди очам. Виявляється, сонце може завдати серйозної шкоди очам. повідомляє opticlub.org

Довгострокове сонячне пошкодження очей може почати накопичуватися всього за 15 хвилин. Це пов’язано з тим, що для очей немає достатньої кількості ультрафіолетового випромінювання, і повторний вплив може збільшити шанси на розвиток раку шкіри повік, катаракти.

Тому, якщо ви хочете зберегти не тільки шкіру навколо очей, а й самі очі, захист від ультрафіолетових променів є обов’язковою умовою. Кращий спосіб переконатися, що ви повністю захищені, – це поєднувати сонцезахисний крем, капелюх та сонцезахисні окуляри.

Але не всі сонцезахисні окуляри підійдуть. Нижче виділено важливі поради щодо вибору найбезпечнішої оптики.

1. Те, як окуляри лежать на вашому обличчі, може істотно вплинути на ступінь захисту, який ви отримуєте. Такі стилі оправ, як авіатори, які сидять на відстані від очей, дозволяють більшій кількості світла досягати ваших очей з боків, спини та верхньої частини оправи. Тому, якщо ви плануєте проводити тривалий час на сонці, спеціалісти рекомендують вибрати варіанти, які прилягають до обличчя. Остерігайтеся плоских лінз. Чим більші та ширші лінзи та оправи ваших сонцезахисних окулярів, тим більший захист від ультрафіолету вони запропонують.

2. Щоб уникнути необхідності жмуритися навіть під час носіння сонцезахисних окулярів, спеціалісти рекомендують завжди вибирати поляризовані лінзи, оскільки вони усунуть відблиски від доріг, води, піску і навіть снігу.

3. До 50 відсотків ультрафіолетових променів, що потрапляють в очі, виходить від відображення від задньої поверхні лінзи. Щоб краще захистити очі, важливо, щоб лінзи мали не лише захисне покриття від УФ-випромінювання спереду, але й були покриті антибліковим покриттям на внутрішній поверхні лінзи.

4. Варто перевіряти УФ-захист. Пошукайте наклейку або ярлик на сонцезахисних окулярах, на якому вказано, який захист від ультрафіолетових променів. Якщо оптика не забезпечує як мінімум 98-відсотковий захист від променів UVA і UVB, продовжуйте шукати пару, яка дійсно забезпечить потрібний ступінь захисту.

Перейти до вмісту