Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство 

Як вберегти дитину від ротавірусної інфекції розповіли педіатри Полтавщини

Ротавірусна інфекція уражає майже кожну дитину до 5-ти років і є основною причиною тяжкого їх зневоднення. Тому педіатри Полтавщини розповіли про шляхи зараження, симптоми та вакцинацію проти цієї інфекції.

Шлях зараження – через брудні руки, контакти з предметами, на яких знаходиться вірус. Інфекція швидко поширюється всередині колективу: родини, дитячого садочку, відділення лікарні. Вірус може декілька днів жити на поверхні предметів і дуже важко зупинити поширення інфекції лише миттям рук чи дезінфекцією поверхні, – розповідають фахівці.

Симптоми ротавірусної інфекції: лихоманка, водяниста діарея, блювота, біль в животі, зневоднення.

Ротавірусна інфекція частіше виявляється восени та взимку (холодний період року).

Підтвердження діагнозу – тест фекальних мас на ротавірус.

Специфічного лікування ротавірусної інфекції немає.

Перенесене захворювання не дає стійкого імунітету, вірогідність повторного зараження висока.

Існує дві вакцини проти ротавірусної інфекції: Ротарикс (моновалентна, GSK, Бельгія) та Ротатек (пентавалентна, Мерк, США). В Україні зареєстрована вакцина Ротарикс.

Ротарикс – жива вакцина у вигляді крапель. Вакцинація Ротариксом проводиться у віці старше 6 тижнів, мінімальний інтервал між першою та другою дозами складає не менше 1 міс. Курс вакцинації слід завершити до віку 24 тижні. В календарях щеплень різних країн вакцинація частіше проводиться в 2 та 4 місяці.

Відсутні обмеження на споживання немовлям їжі або рідини, включаючи грудне молоко, як до, так і після вакцинації. За даними, отриманими у клінічних дослідженнях, грудне вигодовування не може зменшити ефективність вакцини Ротарикс, тому в період проведення вакцинації можна продовжувати годувати дитину грудним молоком.

Доза вакцини 1, 5 мл, в попередньо заповненому оральному аплікаторі. Для ротариксу відсутні рекомендації по повторному введенні вакцини в разі зригування після її введення.

Протипоказання: наявність інвагінації (завороту кишківника) в анамнезі, тяжкий вроджений імунодефіцит, тяжка алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу ротариксу, гостре захворювання.

Ротарикс можна вводити одночасно або з будь-яким інтервалом з вакцинами АКДП, АаКДП, Хіб, проти гепатиту В, ІПВ, пневмококової та менінгококової інфекції.

Одночасне введення ротариксу та ОПВ може незначно зменшити імунну відповідь на ротарикс.

Ефективність вакцинації на 2 роки. Післявакцинальні реакції зустрічаються дуже рідко.

поширити новину: