Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Як «прокачати мозок», – радить доктор Комаровський

ТОП-4 вправи від відомого дитячого лікаря для дітей і дорослих, аби мозок завжди був у тонусі, повідомляє vseosvita.ua

Нейробіка – це методика тренування мозку. Вправи з нейробіки задіюють всі п’ять відчуттів людини: зір, слух, нюх, смак, дотик. Тренування активізують різні ділянки головного мозку і вони починають працювати швидше, і більш злагоджено. Нейробікою слід займатись і дорослим, і дітям, оскільки вправи допомагають краще засвоювати нові знання і бути уважними.

Пропонуємо вам і вашим дітям 4 корисних вправи для мозку від доктора Комаровського:

1. Руйнуємо звички

Спробуйте почистити зуби іншою рукою. А ще можна з дитиною піти новим маршрутом у садок. Дивовижно, скільки нових відкриттів ви зробите всього лише прогулявшись незвичними вулицями.

2. Змінюйте старий маршрут на новий

Коли йдете по місту, намагайтесь кожен раз помічати щось нове і незвичне. Можна з дитиною пограти в таку гру: ви – турист і потрапили у місто вперше. Підготуйте кілька цікавих фактів: дізнайтесь, чому вулиця названа на честь певної особистості або розгадайте історію споруди.

3. Кожного дня вчіть нове слово

Чи це буде термін із кулінарної книги чи вид рослини. Не важливо. Захоплюйтесь всім світом! Якщо вашій дитині 3-4 роки, і вона постійно питає: «Чому трава зелена?», «Як з’являються сльози?», не відповідайте фразами типу «Виростеш – дізнаєшся», «Це і їжаку зрозуміло». Разом шукайте відповіді на ці запитання. Ви також дізнаєтесь чимало нового!

4. Цікавтесь справами дитини

Запитайте у свого чада, як пройшов її/його день. Заведіть гарну традицію перед сном обмінюватися трьома яскравими враженнями за день. Батьки теж беруть участь! Це може бути смак полуниці під час сніданку, раптова зустріч з друзями, спів незвичних пташечок. Можна завдавати уточнювальні питання на увагу дитини, наприклад, в який колір сукні була одягнута подруга? У такий спосіб ми привчаємо себе і дитину до пильності. Ми тренуємо пам’ять.