Ви тут:
Суспільство 

Вийшла друком книжка «Кримськотатарська кухня»

У молодому видавництві їzhak, заснованому минулого року, виходить книжка Олени Соболєвої «Криськотатарська кухня». Це видавництво спеціалізується на книгах та артбуках з історико-гастрономічної теми.

Тож новинка – теж не просто книжка рецептів. Авторка «Кримськотатрської кухні» – кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця відділу культурологічних досліджень Науково-дослідного інституту українознавства Україна Олена Соболєва – не один рік вивчає історію та культуру кримськотатарського народу, пише Літакцент.

Книжка розповідає про гастрономічні традиції кримськотатарського народу. У ній читачі знайдуть не лише рецепти щоденних і святкових страв кримських татар, але й дізнаються, з якої нагоди їх готували. Тут є багато інформації про страви, поширені серед кримських татар на початку ХХ століття. Книга допоможе краще зрозуміти, як змінилася народна кухня внаслідок примусової депортації цього народу в 1944 році.

Науково-популярний текст супроводжений прямою мовою старожилів, що надає йому особливого звучання.

Фотографії страв – Мирослави Павлик, ілюстрації та дизайн – Олени Старанчук.

«Підготовка цієї книги виявилася для мене справжнім інтелектуальним задоволенням. Знову улюблена тема кримської етнографії, знову нагода погортати польові щоденники, переслухати записи, зібрані в такі далекі і безтурботні 2003-2011 роки. А далі була блискуча організаторська робота Олени Брайченко, починаючи від пошуків професійної кухні та організації фотосесій, закінчуючи дизайном та версткою. Насправді дуже багато професіоналів долучилося до цього видання. Але про це розповім згодом. І ось зараз, в рекордні терміни з точки зору науковця, книга вже готова до друку», – написала на своїй сторінці у фейсбуку Олена Соболєва.

Презентація книжки відбудеться на Книжковому Арсеналі.

поширити новину: