Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Впродовж двох днів у Полтаві говоритимуть про гендерну рівність і фемінізм (ФОТО)

25 та 26 травня у Полтаві відбудеться конференція “Журналістика рівних можливостей”, де говоритимуть про гендерну рівність і фемінізм у медіа.

Конференція у Полтаві буде другим етапом проекту “Наснаження агентів змін”, що реалізовують шведська ГО Newality Group у співпраці з українською ГО “Педагогічний центр “АКАДЕМІЯ” за підтримки Шведського Інституту (Swedish Institute). Перший етап – візит до міста Гетенборг (Швеція) у жовтні минулого року журналістів з України.

“Проводимо проект за підтримки шведського інституту — це державна організація, яка в Швеції займається питаннями висвітлення різних важливих питань у світі, допомагає країнам розвиватися, щоб досягти стандартів шведського суспільства. Перший етап – це навчальний візит до Гетенборгу (Швеція) у жовтні минулого року. Ми мали кількох журналістів та студентів, які вивчають медіа. Вони протягом кількох днів вивчали навчальні практики шведського суспільства”, – повідомила керівник проекту Анна Лібель.

За словами іншого керівника проекту Наталки Дмитренко, конференція у Полтаві буде присвячена проблематиці висвітлення гендерних питань і прав жінок в медіа. Також це спроба донести питання фемінізму, гендерної рівності до тих людей, які скептично ставляться до цієї теми.

Серед спікерів конференції – Вікторія Аксельссон, провідна викладачка медіа комунікацій та журналістики в гімназії Віммербі (Швеція). Вже кілька років вона співпрацює з ГО “Педагогічний центр “Академія”, що у Полтаві.

“Завдяки пані Вікторії, ГО “Педагогічний центр “Академія” і заснована нею школа “Паросток” відкрили вікно в Європу. Вона проводила майстер-класи для наших дітей з журналістики. У такій співпраці виникла ідея створити газету обласного рівня — єдина в Полтавській області молодіжна газета “Довга Панчоха”, – розповідає керівник ГО “Педагогічний центр “Академія” Олена Ульяніч.

Журналістка сайту 061.ua (Запоріжжя) Катерина Майборода спеціалізується на темі гендерної рівності у медіа. Говорить, що в Україні не досить широко піднімається це питання. Згадують про нього лише з нагоди окремих свят.

“В Україні все сегментовано. Є профільні ЗМІ, які займаються тільки темою гендеру, є окремі рубрики у всеукраїнських ЗМІ. Але так, щоб про цю тему говорили — ні. Тема гендеру піднімається у кількох випадках — 8 березня, ЛГБТ-прайди, пам’ять про 23 лютого — свята, які асоціюються з певним гендером. Але можна говорити на цю тему навіть в звичайних медіа-матеріалах. Якщо вживаємо, наприклад, “юристка”, а не “юрист”, то вже таким чином говоримо про гендер. Але поки що в Україні немає такої тенденції, щоб регіональні ЗМІ писали про це”.

Конференція “Журналістика рівних можливостей” відбуватиметься в resto-club “Podium” (Metropolitan Mall). Програма дводенної конференції: