Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Відзначили ювілей полтавського видавництва та книгарні “Полтавська книга”

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського в рамках виставки-ярмарку «Пошук» відбулись урочистості з нагоди 20-ліття видавництва «Дивосвіт» та 10-ліття книгарні «Полтавська книга».

“Видавництво тісно співпрацює з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації у плані видання суспільно значущої літератури. Ми разом організували чимало заходів. У вас багато креативних авторів і разом ви втілюєте в життя цікаві проекти”, – зазначила у привітальному слові директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко.

Свою повагу директору видавництва Ганні Грибан та її дітищу засвідчили учений-мовознавець, літературознавець, публіцист, педагог, ректор Полтавського національного педуніверситету імені В.Г. Короленка Микола Степаненко; голова Полтавської обласної організації Національної спілки журналістів України Євген Лопушинський; письменниця, голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України Наталія Кірячок, автори видавництва. 

У свою чергу, Ганна Грибан розповіла про роботу над книгами, які особливо запам’ятались: співпрацю з родиною Ротачів («Полтавська Шевченкіана»), творим доробком Федора та Олексанра Моргунів, Володимиром Ковпаком («Калебердянський вій», «Перекотидоля», «У всякого своя доля», «Тінь гетьмана»), Володимиром Халимоном («Полтавщина. Історичний нарис», «Полтавщина очима краєзнавця», «Гортаючи сторінки історії Полтавщини»), Валерієм Волосковим, Віктором Ревегуком та ін.

Гості заходу переглянули відеосюжет про історію видавництва «Дивосвіт», слухали музичні подарунки у виконанні дитячого хору Полтавського міського будинку культури під керівництвом  Олександри Горай «Янголи з небес»,  Віри Мотчаної. 

Також десять років тому, наприкінці 2008-го з ініціативи Ганни Грибан у Полтаві відчинила двері нова книгарня “Полтавська книга”. Таку назву обрали не випадково, адже тут розповсюджують насамперед місцеву продукцію, тобто книги полтавських авторів і полтавських видавництв. Хоча цей проект важко назвати бізнесово вигідним, адже торгівля таким специфічним товаром – справа не зовсім вдячна, зізнається Ганна Грибан.