Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

Відома у світі юристка презентує книгу в Полтаві

Полтаву відвідає Ярослава Зелінська-Джонсон, президентка та головна виконавча директорка «Western NIS Enterprise Fund» (WNISEF), фонду з підтримки українських підприємців. 21 травня у книгарні «Зміст» вона презентує свою книгу «Спадщина чотирьох господинь».

Ярослава Джонсон народилася в Україні, згодом разом з батьками емігрувала до США. Вона заснувала та свого часу очолила Американсько-Українську раду з питань бізнесу, яка стала організатором першого візиту до США Президента України у 1991 р. У 1992 р. пані Ярослава організувала першу конференцію з питань торгівлі «Україна – США» для американських компаній.

Ярославу Джонсон вважають однією з провідних юристів у корпоративному, банківсько-фінансовому та енергетичному секторах України. Крім того, вона написала книгу «Спадщина чотирьох господинь», яку й презентує в Полтаві.

Роботу над «Спадщиною чотирьох господинь» авторка розпочала у 2010 році. У ній Ярослава Джонсон зібрала рецепти, які готували різні покоління жінок до українських свят і спогади чотирьох господинь. В інтерв’ю «Видавництву Старого Лева» вона розповіла, що протягом 25 років спілкувалася з місцевими господинями і відшукувала інформацію в українських, польських, білоруських і російських джерелах:

«Бабуня, Тітка Ганна, Тітка Марія та Мама були незалежними, непересічними, рішучими, працьовитими та люблячими жінками, які з грацією та гідністю пройшли стежками своїх нелегких доль. Нашій сім’ї вони залишили відвагу, що варта того, аби її наслідувати, а також чудесний кулінарний спадок, що заслуговує того, аби його не втрачати. Страви, які вони готували й які ми ділили за одним столом, є частиною нашого спільного минулого й, сподіваюся, житимуть і надалі вже як частина майбутнього нашої родини».

Кожну з описаних у книжці страв авторка готувала власноруч кілька разів за допомогою сучасного кухонного приладдя. Тим самим їй вдалося модернізувати рецепти, але зберегти автентичні назви страв такими, про які говорили чотири господині.

Презентація розпочнеться 21 травня о 13:00 у книгарні «Зміст» (вул. Небесної Сотні, 12). Як зазначено на сторінці заходу у фейсбуці, це чудова нагода познайомитися особисто з непересічною особистістю міжнародного масштабу, поставити цікаві запитання, а також придбати книгу «Спадщину чотирьох господинь» із автографом авторки.

Організатори заходу – Полтавський осередок Української Академії Лідерства та книгарня «Зміст».

Кількість місць на заході обмежена, тому для участі треба зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/CSuZYzyr1Q4ed7Xn9.

Довідково

Ярослава Джонсон народилася в Україні та в дитячому віці емігрувала до США.  Вона є випускницею Goucher College та юридичної школи університету штату Вісконсін, де була редактором юридичного журналу. Вона є засновницею та екс-головою Американсько-української ради з питань бізнесу, яка була організатором першого візиту до США Президента України у 1991 році. У 1992 році пані Джонсон організувала першу конференцію з питань торгівлі «Україна – США» для американських компаній.

У 1994 році колишній Президент США Білл Клінтон призначив Ярославу Джонсон членкинею Ради директорів Western NIS Enterprise Fund, і вона є активною членкинею Ради директорів Фонду з моменту його створення.

До призначення Президентом і Головним виконавчим директором WNISEF пані Джонсон була керуючим партнером однієї міжнародної юридичної фірми в Києві, яку вона заснувала на початку 1990-х років. Великий міжнародний досвід Ярослава Джонсон у сфері корпоративної практики включає надання юридичних консультацій створення спільних підприємств, фінансових транзакцій, фінансування проектів і дотримання вимог Закону про корупцію за кордоном у Сполучених Штатах і країнах Центральної та Східної Європи.

За більш ніж 20 роки роботи за кордоном пані Джонсон надала юридичні консультації з питань міжнародних транзакцій з Україною багатьом компаніям, що входять до списку Forbes 500, та іншим західним багатонаціональним компаніям. За багато років роботи юристом в галузі міжнародного корпоративного права в Україні неодноразово визнавалась міжнародними юридичними виданнями як один з провідних юристів у корпоративному, банківсько-фінансовому та енергетичному секторах України.

До 25-ї річниці незалежності за значний внесок у розвиток України пані Ярослава Джонсон була нагороджена відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України».