Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Вчені з Кембриджського університету створили найменші пікселі у світі

Вчені з Кембриджського університету представили найменші пікселі у світі — в мільйон разів менші, ніж ті, які використовуються у смартфонах. Про це повідомляє espreso.tv з посиланням на Phys.org.

Вони вловлюють частинки світла під крихітними частинками золота. Відкриття можна використовувати для нових типів великомасштабних гнучких дисплеїв, досить великих для покриття цілих будинків.

Крім того, ці пікселі можна використовувати для виробництва гнучких пластикових плівок, що значно знижує вартість їх виробництва. До цього робити гнучкі дисплеї великої площі було занадто дорого, тому що вони зроблені з високоточних багатошарових матеріалів.

У центрі пікселів, розроблених кембриджськими вченими, знаходиться крихітна частинка золота товщиною в кілька мільярдів мільйонних часток метра. Зерно знаходиться вище поверхні, що відбиває, затримуючи світло в проміжку між ними. Кожне зерно оточене тонким клейким покриттям, хімічно мінливим при електричному перемиканні, що призводить до зміни кольору пікселя по всьому спектру.

Команда вчених виготовляла пікселі, покриваючи зерна активним полімером під назвою поліанілін, потім розпорошуючи їх на гнучкий пластик з дзеркальним покриттям, що різко знижувало виробничі витрати.

Пікселі можна побачити при яскравому сонячному світлі. Оскільки їм не потрібна постійна потужність для збереження заданого кольору, вони мають енергетичні характеристики, які роблять великі площі придатними для використання.

“Пікселі можна застосувати в безлічі інших областей — для вбудованих дисплеїв, архітектури, камуфляжного одягу та покриттів, пристроїв інтернету речей”, – йдеться у повідомленні.