Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні вступили в дію норми ДБН, завдяки яким зменшиться сейсмічний вплив при будівництві висотних будівель

Тепер для проектування висотних будівель та всіх об’єктів зі значним класом наслідків — великі стадіони, лікарні, ЖК, ТРЦ, школи та інші будівлі, які не ідентифікуються як об’єкти підвищеної небезпеки, використовується нова карта сейсмічного районування.

Це дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал та, за підрахунками експертів, сприятиме підвищенню безпеки будівель до 15% та більш якісному їх проектуванню. Про це повідомляє Мінрегіон.

Відповідні зміни у ДБН “Будівництво у сейсмічних районах України” вступили в дію з 1 травня.

“До цього районування України за сейсмічними показниками не було конкретизоване і це створювало можливу загрозу безпеки. Новими змінами ми удосконалили і розширили його, врахувавши сейсмічність для будівництва висотних будівель, стадіонів, ЖК, шкіл та інших об’єктів зі значним класом наслідків. Нові зміни у ДБН щодо сейсмічності вступили в дію з 1 травня”, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно зі змінами, для проектування житлових і громадських будівель заввишки від 73,5 м і вище та для всіх об’єктів будівництва із значним (СС3) класом наслідків, які не ідентифікуються як об’єкти підвищеної небезпеки, використовується карта 3СР-2004-В, що дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал.

Зміна у ДБН розроблена Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

поширити новину: