Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні вдруге відбувся електронний аукціон з продажу нафтогазових родовищ

2 травня Державна служба геології та надр України провела аукціони з продажу семи спеціальних дозволів на користування надрами в електронній системі ProZorro.Продажі.

Загальна вартість проданих лотів склала близько 92,3 млн від оголошеної вартості, це майже вдвічі більше – від 49 млн грн до 92,3 млн грн. Один із найдорожчих лотів був придбаний за 50 млн грн. Переможець аукціону АТ «Укргазвидобування» заплатив ціну в 4,5 рази більшу від стартової ціни спеціального дозволу на користування ділянкою.

Електронні торги стають вже звичним форматом для інвесторів, які готові вкладати в українські надра, зазначає Голова Держгеонадр Олег Кирилюк.

«Шість ділянок з покладами вуглеводнів із семи заявлених знайшли своїх інвесторів завдяки вдало підібраному транспарентному інструменту з продажу прав на користування надрами – системі Прозоро.Продажі. Якщо порівнювати з минулими аукціонами «з голосу», то за останні 8 років держава отримала – 60 млн грн, а вже в поточному році за два нафтогазові аукціони он-лайн в держбюджет надійде – 233,3 млн грн».

Держгеонадра з початку 2019 року продали через електронну систему держзакупівель шістнадцять ділянок з різними видами корисних копалин майже на 380 млн грн.

поширити новину: