Ви тут:
Суспільство Україна 

В канадському парламенті пройшов український день, організований інтернами з України

15 травня в Оттаві пройшов «Український День На Парламентському Пагорбі» за участі відомих політиків, дипломатів та спільноти України та Канади. Головною темою цьогорічного заходу стало вшанування 75-ї річниці депортації кримських татар. 

Український День відвідали народний депутат України та Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, кримськотатарський політик Ахтем Чайгоз, радник-посланник посольства України в Канаді Юрій Никитюк, посол Естонії в Канаді Тумас Лукк, а також депутати канадського парламенту Борис Вжесневський, Лінда Дункан, Уейн Істер, Розмарі Фолк. Захід був організований учасниками Канадсько-Української парламентської програми, що наразі проходять двомісячне стажування в Палаті Громад Канади. 

Під час своєї промови, Мустафа Джемілєв заявив, що сьогоднішня ситуація в Криму за своєю суттю схожа до депортації кримських татар в часи Другої Світової війни.

«Те, що зараз відбувається на півострові, нагадує 1940й рік, коли була здійснена перша депортація кримськотатарського народу. Протягом півстоліття після війни ми боролися за нашу незалежність та незалежність України. Однак знову змушені покидати свої території сьогодні», – заявив Голова Меджлісу кримських татар.

Разом з тим, політик розраховує на підтримку міжнародної спільноти та впевнений в тому, що незабаром Крим повернеться до складу України.

«Основне наше завдання зараз – ефективніше залучати міжнародну спільноту для вирішення цього питання та посилювати обороноздатність української армії. Я дуже дякую Канаді за її стабільну підтримку Якщо навіть в 2014-му році, не маючи жодних ресурсів, нам вдалося зупинити агресора, то і зараз нам це під силу. Ми дуже дякуємо Канаді за допомогу, яку вона постійно надає Україні. Ми маємо працювати над посиленням міжнародного тиску на Росію і змусити її зупинитися», – додав Мустафа Джемілєв.

В свою чергу депутат канадського парламенту та голова Канадсько-Української парламентської групи співдружності Борис Вжесневський заявив, що вже найближчим часом Палата Громад Канади зможе проголосувати за постанову про визнання депортації кримських татар 1944-го року геноцидом.

«Ще 22 березня цього року я вніс до парламенту пропозицію щодо визнання депортації кримських татар геноцидом. І вже в цей четвер ми маємо нагоду написати нову історію і вшанувати трагедію кримських татар. Я дякую представникам усіх партій за те, що сьогодні ви прийшли підтримати Україну і український народ», – заявив пан Вжесневський.

Політик також відзначив внесок українських інтернів канадського парламенту, які організували Український День.

«Я також не можу не відзначити учасників CUPP (Canada-Ukrainian Parliamentary Program), які сьогодні організували цей день та запросили сюди таку велику кількість гостей. Кілька днів тому я мав із ними  неформальну зустріч, під час якої сказав, що вони є найщасливішими людьми, бо були народжені в незалежній Україні. Вони є генерацією, яка будуватиме нову Україну. Вони – будівельники і творці майбутнього своєї країни. І завтра, завдяки зусиллям цих інтернів та депутатів ми маємо можливість написати нову історію. І всі вони будуть творцями цієї історії», – додав пан Вжесневський.