Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

В газеті “Голос України” опублікували Закон про державну мову

Закон про забезпечення функціонування української мови як державної № 2704-VIII опублікували в офіційному парламентському виданні “Голос України”. Про це повідомляє канал “Прямий“.

Вчора, 15 травня, Верховна Рада зняла усі перепони для підписання закону спікером парламенту та главою держави.

Президент України Петро Порошенко у середу, 15 травня, підписав закон про функціонування української мови як державної.

Закон закріплює за українською мовою статус єдиної державної. Умисне її спотворення в офіційних документах з порушенням вимог правопису, а також створення перешкод і обмежень у застосуванні української мови тягнуть за собою відповідальність. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійні обряди.

Європейська Комісія планує вивчити й дати свою оцінку ухваленому Верховною Радою України закону про функціонування української мови як державної.

Раніше народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Олександр Співаковський заявив, що закон про державну мову завершує конструкцію державності і соборності України, а українська мова у нашій країні буде не роз’єднувати, а об’єднувати людей.

25 квітня Верховна Рада України ухвалила законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

За словами глави фракції “БПП” Артура Герасимова, закон про функціонування української мови як державної захищає одночасно і українську мову, і мови національних меншин.

“Глава міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав неприйнятним ухвалений в Україні закон про державну мову”, – йдеться у повідомленні.