Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Управління Держпраці у Полтавській області надало роз’яснення щодо коригування середньої заробітної плати

По питанню коригування середньої заробітної плати роз’яснення надала головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Лариса Братусь.

За пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100, у разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також рішеннями, передбаченими колективних договорах, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, впродовж якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються для обчислення середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригується на коефіцієнт підвищення.

Коефіцієнт, на який потрібно провести коригування виплат, визначається діленням окладу (тарифної ставки), встановленого після підвищення, на оклад (тарифну ставку), який працівник мав до підвищення.

Основною вимогою для проведення коригування є підвищення окладів (тарифних ставок), яке відбулося відповідно до актів законодавства, а також за рішенням, передбаченим у колективному договорі, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, впродовж якого за працівником зберігається середній заробіток (наприклад підвищення розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Якщо на підприємстві відбулося підвищення окладів лише окремим працівникам у зв’язку із підвищення кваліфікації тощо, то коригування не проводиться.

поширити новину: