Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Унікальне видання, книжкові резиденції та відомі автори: чим дивуватиме друга виставка-ярмарок “ПОШУК” у Полтаві (ФОТО)

Впродовж двох днів — 23 і 24 травня — у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського вже вдруге відбудеться книжкова виставка-ярмарок “ПОШУК” (Полтавська Оаза Шанувальників Української Книги).

Дводенна програма виставка є дуже насиченою — близько 70 заходів, представники 42-х видавництв з 13 областей України – Тернопіль, Донецьк, Харків, Запоріжжя, Суми та ін. Працюватиме дві резиденції — зі Львова та Республіки Білорусь. До того ж книжкова виставка відбудеться у день та напередодні таких свят як День слов’янської писемності та культури (24 травня) День філолога та День працівників видавництва, поліграфії та системи книгорозповсюдження (25 травня).

“Наша програма дуже цікава і насичена. Хоч минулого року виставку проводили вперше, вже тоді здобули непогані результати. Цього року велику увагу приділили рекламі — вона і в транспорті, на телебаченні, флаєрах, екрані в центрі міста, це і зовнішня реклама. Задіяні різноманітні локації — обласна дитяча бібліотека ім. П. Мирного, обласна бібліотека для юнацтва ім. О. Гончара, поштове відділення №11, книгарня “ЗМІСТ”, Національно-культурний мистецький центр у Гоголево”, – розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко.

Цьогорічна виставка-ярмарок присвячена 250-літтю від дня народження письменника Івана Котляревського, що відзначатиметься восени. Тому у рамках відкриття відбудеться презентація унікального петербурзьке видання “Енеїди” 1809 року з автографом письменника.

На ПОШУКу працюватиме поштове відділення, де презентують поштовий календарний штемпель “Полтавщина — край любові”. Також відбудеться Всеукраїнський конкурс “Мистецтво друку”, де беруть участь поліграфічні підприємства, видавництва зі своїми книжковими новинками. 24 травня о 15-й годині на закритті виставки нагороджуватимуть переможців.

“Регіональна виставка це тренд не лише український, а й європейський. Такі виставки прагнуть дотягнутись до таких масштабу такого фестивалю як Франкфуртський. Експеримент, на який пішла Полтавщина минулого року, виявився вдалим. Це не стільки ярмарок з метою продажу чи популяризації книги, а насправді — ми порушуємо питання культури читання, важливість книги в нашому житті. Якщо подивитись на досвід проведення виставок і в Україні, і за кордоном, то є гарна традиція визначати почесного експонента. На полтавській виставці ним буде Республіка Білорусь”, – повідомив член оргкомітету Гліб Кудряшов.

Головною локацією виставки є Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. П. Котляревського. Її директор, Тетяна Зеленська, говорить, що цього року розширюють площу проведення включно з третім поверхом.

“Чому обрали бібліотеку? Бо це логічно. Де шанують книгу? Де збираються шанувальники літератури? У бібліотеці. Звичайно, наше приміщення не зовсім пристосовано до виставкових заходів. Але минулого року надали всі можливі і неможливі площі, де розмістились представники книговидавництв. Цього року ми вже не вміщаємось на двох поверхах, задіюємо ще й третій поверх, щоб з максимально можливим комфортом розмістити гостей. В різних місцях бібліотеки одночасно проводитимуться різноманітні заходи — зустрічі з письменниками, автограф-сесії, презентації книг, обговорення”, – говорить Тетяна Зеленська.

За словами начальника відділу інформаційно-видавничої діяльності Департаменту інформаційно діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Оксани Лісан, цьогоріч на полтавський ПОШУК приїдуть чимало видавництв. Серед них – “САМІТ КНИГА”, видавничий центр “Академія”, “Навчальна книга – Богдан”, “КОНДОР”, “ЛІРА-К”, видавництво “Старого Лева”.Полтавщину представлять 9 видавництв.

До Полтави приїдуть автори, науковці, видавці – директор видавничого центру “Академія” Василь Теремко, іконописець Лев Скоп, письменники Євген Положій, Зиновій Суходуб, Марія Ткачівська, Микола Зубков, Юрій Коцегуб.

“Промоція книги, окрім автограф-сесій, презентацій на полтавському ПОШУКу відбуватиметься через телеміст. Його буде проводити видавництво “САМІТ КНИГА” з Едуардом Тополем, автором книги “Літаючий джаз, або коли ми були союзниками”, – зазначила Оксана Лісан.

З повної програмою виставки-ярмарок “ПОШУК” можна ознайомитись за посиланням.