Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Уляна Супрун виокремила Полтавщину, як приклад роботи з раннього виявлення серцево-судинних хвороб

Завдяки новому обладнанню — добовим моніторам артеріального тиску, системам холтерівського моніторування ЕКГ та велоергометра на Полтавщині стало більше врятованих сердець. Обладнання придбали в рамках проекту Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей — спільного проект World Bank Ukraine і Міністерство охорони здоров’я України.

Завдяки новому обладнанню лікарі Полтавщини діагностували понад 6,5 тисяч випадків артеріальної гіпертензії.

У 2018 році кількість досліджень за допомогою добових моніторів артеріального тиску у медичних закладах Полтавської області зросла у 4,5 рази (порівняно з попереднім роком) і склала 39 074. Завдяки цьому у 6561 людей було вперше виявлено ознаки артеріальної гіпертензії, з них 70,4% пацієнтів у віковій групі 40-60 років. Раннє виявлення проблем зі здоров’ям – це шанс вчасно розпочати лікування і уникнути незворотних наслідків серцево-судинних хвороб.

Саме на раннє виявлення серцево-судинних недуг направлений спільний проект Світового банку та МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», що реалізується у Полтавській області. За кошти проекту для центрів первинної допомоги, районних, міських та обласних лікарень області придбали:

  • 443 апарати добового моніторування артеріального тиску, на яких вже зроблено 39074 досліджень;
  • 46 систем  холтерівського  моніторування ЕКГ, на яких зроблено 8285 досліджень;
  • 38 велоергометрів, на яких зроблено 759 досліджень.

У Полтавській області кількість обстежень пацієнтів за допомогою систем холтерівського моніторування у 2018 році зросла у 1,5 рази (у порівнянні з 2017 роком). Лікарі обстежили 8 285 людей і серед них виявили 1 138 пацієнтів з ішемічними змінами ST-T, що з часом може призвести до гострого інфаркту міокарда, та 3 049 пацієнтів з порушеннями серцевого ритму. Збої в ритмі вкрай негативно впливають на стан серця і можуть стати причиною серйозних серцевих хвороб і навіть призвести до летальних наслідків.

Крім того, на даній апаратурі вперше для Полтавської області було запроваджено аналіз серцевого ритму для пацієнтів з імплантованим штучним водієм ритму. Загалом було обстежено 155 пацієнтів. Також завдяки холтерівському моніторуванню у 455 пацієнтів вікової групи 40-60 років було виявлено клінічно недіагностовану фібриляцію передсердь, яка потребує особливого лікування у кардіолога та є одним з найвагоміших чинників ішемічного інсульту. У 370 осіб виявлено синдром слабкості синусового вузла, внаслідок чого пацієнтів перевели на диспансерний облік до кардіологів.

Як зазначила на своїй сторінці у Facebook в.о Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, амбулаторії в Полтавській області повністю укомплектовані медичним обладнанням, необхідним для діагностики та раннього виявлення серцево-судинних хвороб.

“Маємо гарні результати:

➡️ Зросла кількість обстежень з допомогою добових моніторів артеріального тиску — у 4,5 раза в порівнянні з попереднім роком. Завдяки цьому у 6,5 тисяч людей було вперше виявлено ознаки артеріальної гіпертензії.

➡️ Кількість обстежень пацієнтів за допомогою систем холтерівського моніторування зросла у півтора рази. Лікарі зробили понад 8 тисяч досліджень та виявили пацієнтів з ішемічними змінами ST-T та порушеннями серцевого ритму.

➡️ В регіоні вперше впроваджено аналіз серцевого ритму для пацієнтів з імплантованим штучним водієм ритму. Загалом було обстежено 155 пацієнтів.

Ці цифри не просто статистика — за ними стоять людські життя. Тепер ці пацієнти можуть отримати необхідну медичну допомогу та більш ретельно піклуватися про своє здоров’я.

Кожен третій дорослий мешканець України має підвищений тиск. А відтак, і більші ризики розвитку інсульту, інфаркту міокарду, серцевої чи ниркової недостатності. Гіпертонічна хвороба досі є одним із найбільш розповсюджених хронічних захворювань як у світі, так і в Україні.

Берегти серце важливо. Раннє виявлення хвороб серця та судин запобігають їхньому розвитку:

▪ Проходьте вчасно обстеження. Жінкам старше 50 років та чоловікам старше 40 років 50 років варто проходити обстеження раз на 1-2 роки, залежно від факторів ризику.

▪Контролюйте свій тиск. Нагадаю, що для дорослої здорової людини середні показники артеріального тиску — це 120/80 мм.рт.ст. За останніми рекомендаціями від Американської асоціації серця (AHA), тиск, який довго є вищим за 130/80, свідчить про першу стадію гіпертензії. У таких випадках обов’язково потрібно звертатися до лікаря.

▪Якщо у вас підвищений тиск — не забувайте регулярно приймати ліки, що вам призначить лікар. Постійний прийом ліків має нормалізовувати тиск. За програмою “Доступні ліки”, ви можете отримувати потрібні ліки безоплатно або доплативши невеличку різницю. http://moz.gov.ua/dostupni-liki

▪ І пам’ятайте, що найкращий спосіб захистити своє серце — це здоровий спосіб життя. Надавайте перевагу здоровому харчування, спорту, відмовтесь від куріння та регулярно відвідуйте свого сімейного лікаря”.