Ви тут:
Суспільство 

Українські курсанти Інституту ВМС проходять практику на вітрильнику ВМС Польщі

Для шести курсантів Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” розпочалася насичена програма морської практики на вітрильнику ВМС Республіки Польща – ORP Iskra. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

Наразі українські курсанти на борту цього вітрильника разом з польськими моряками беруть участь у багатомильному морському поході. Їхнє завдання – перетнути під вітрилами спочатку Балтійське море, увійти до Північного моря, далі пройти вздовж берегів Франції та успішно зайти через протоку Гібралтар до Середземного моря. Похід триватиме приблизно до 22 червня.

Протягом морської практики курсанти Інституту ВМС взаємодіють з іншими членами екіпажу вітрильника під час навчань з тактичного маневрування, разом з штурманами розробляють курс корабля, вчаться проходити складні для судноплавства морські райони, де щоденно триває інтенсивний рух транзитних суден, визначають координати руху, набувають необхідних навичок для орієнтування у морі за допомогою сучасних приладів, несуть вахту на рулі, виконують обов’язки сигнальника, тренуються рятувати людей, які опинилися за бортом тощо. Під час походу застосовуються керівні документи й вимоги, за якими працюють на кораблях держав-членів НАТО.

Взагалі, морські походи на вітрильнику посідають особливе місце у системі підготовки майбутніх морських офіцерів ВМС ЗС України. Саме на вітрильнику, перебуваючи безпосередньо в морі, курсанти працюють пліч-о-пліч з товаришами, бачать, що таке море, тонко відчувають, що таке хвиля і вітер, і найголовніше, вчаться працювати в команді.

“Крім того, під час практики наші курсанти візьмуть участь у навчаннях з боротьби за живучість корабля, яке охоплює цілий комплекс заходів. Це тренування та взаємодія екіпажу по надходженню забортної води у відсіки вітрильника, практичні дії моряків під час виникнення екстрених ситуацій, ліквідація пожежі у приміщеннях та багато інших цікавих аспектів”, – йдеться у повідомленні.