Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Україна вишивана: у Засульській ОТГ відбувся III фестиваль майстрів народної творчості

Стартував III фестиваль майстрів народної творчості «Україна вишивана», який вже традиційно проводиться на теренах Засульської громади. Цьогоріч святкування проходили на щедрій землі Михнівського старостату.

Протягом дійства проведено ряд тематичних конкурсів: краща вишиванка серед дітей, молоді, родин. Автентичність та сучасні тенденції розвитку були представлені на ярмарці-продажу виробів майстрів народної творчості Засульської громади.

За результатами голосів членів журі:

  • гран-прі «Україна моя квітне, бо вишивана у неї душа» отримала Людмила Корніяченко (с. Войниха);
  • у номінації «Людям серце осяває дзеркало народної душі» перемогла Марія Різвая (с. Мгар);
  • «Вічна пісня барв і кольорів, неповторна музика натхнення» – Ганна Гонтар (с. В. Булатець);
  • «Щира праця мозолиста, майстра доля промениста» – Любов Кочерга (с. Вільшанка);
  • «Творчість доведена до досконалості» – Алла Плішенко (с. Піски).

У конкурсі «Малюнок на асфальті» взяли участь учні загальноосвітніх закладів, переможці конкурсу дитячого малюнка «Моя Європейська громада»:

  • IV місце – Анна Ситник (с. В’язівок)
  • III місце – Марина Дзюба (с. Оріхівка)
  • II місце – Яків Сколота (с. В. Булатець)
  • I місце – Настя П’яташ (с. Новаки)

«Нинішній фестиваль майстрів народної творчості зібрав разом талановитих людей з усього Посульського краю. І це унікальна можливість творчого спілкування, обміну досвідом та співпраця у майбутньому. Вишиванка пройшла крізь віки, вона і нині символізує невичерпну життєву силу, глибину безмежної любові до своєї землі, щирість і красу людської душі, винятково важлива частина у спадщині української духовної культури. Справді, Україна – вишивана, а за можливість мирно жити, працювати, святкувати ми завдячуємо нашим воїнам, які стоять на варті незалежності Батьківщини. Тож Божого благословення і миру всім нам на рідній землі», – говорить Сергій Бондаренко, голова Засульської громади.

До вітань долучилася Марія Король, староста Михнівського старостату, вона побажала присутнім різнокольорового і барвистого життя, дитячих посмішок та щирої любові.

Протягом фестивалю свою майстерність глядачам демонстрували кращі творчі колективи та аматори Засульської громади, присутніх частували кашею. Також завдяки небайдужим людям зібрали кошти на лікування тяжкої хвороби 10-річного хлопчика-земляка Владика Горголи.

У рамках свята пройшов творчий звіт першого туру обласного огляду народної творчості присвячений 250-річчю від дня народження Івана Котляревського «Де згода в сімействі» та відзначення Дня Європи в Україні.

До складу журі увійшли Владислав Шевченко, головний режисер Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя, заслужений діяч мистецтв України та Олена Бєлакова, заступник директора обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради, член Національної хореографічної спілки України.

Участь у заході взяли 17 творчих колективів громади та окремі виконавці. Переможці першого туру матимуть честь виступити на заключному концерті, який відбудеться в листопаді 2019 року, на сцені Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя.