Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтавському музеї авіації та космонавтики відкрили виставку “Полтавці у повітрі Другої світової війни” (ФОТО)

7 травня у Полтавському музеї авіації та космонавтики відбулось урочисте відкриття виставки “Полтавці у повітрі Другої світової війни”, приуроченої до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У музеї представили колекційні речі, фотоматеріали, нагороди, документи, котрі надали рідні авіаторів-полтавців. Ці експонати, яких близько 50-ти, дійсно викликали цікавість гостей. На особливу увагу заслуговувала розповідь співробітників музею про біографії, життєвий, фронтовий шлях авіаторів з Полтавщини.

“Наша полтавська земля подарувала світові не тільки цілу плеяду відомих винахідників, літераторів і вчених. Вона дуже щедра на героїчних захисників рідної землі. Видатні військові льотчики та льотчиці — наші земляки: Михайло Глущенко, Іван Оніщенко, Катерина Олійник, Олексій Костенко, Олександр Васько, Семен Гетьман, Іван Коваленко, Борис Бережко та багато інших. Всі вони у повітрі мали різні звання, виконували різні бойові завдання і кожну мить ризикували у небі власним життям. Сьогодні, у нашому місті мешкає льотчик, учасник кривавих подій 1941-1945 років Іван Андрійович Костенко. З першого дня війни й до останнього він воював у складі екіпажу важкого бомбардувальника Пе-8, був у екіпажі стрілком-радистом. Здійснив за час війни 300 бойових вильотів. Нагороджений двома медалями “За відвагу” та орденом Великої Вітчизняної війни”, – розповіла завідувач сектору фондів Полтавського музею авіації та космонавтики Марина Окара.

З нагоди відкриття виставки перший заступник голови правління ГО “Полтавська обласна організація інвалідів, ветеранів війни, збройних сил та силових структур” Іван Якушев передав подарунки музею, що підготували українські бійці, які зараз знаходяться на бойових позиціях на Донбасі. Це вимпели, доробки з використаних боєприпасів та інші воєнні речі. Вони стануть експонатами закладу.