Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА обговорили підключення до мережі Інтернет соціально-значущих місць області

16 травня відбулася нарада щодо забезпечення інтернетом соціально-значущих місць області. До участі у нараді запросили райдержадміністрації та ОТГ, в яких відсоток підключення соціально-значущих місць (об’єкти освіти, охорони здоров’я, культури та соціальні заклади) менше 60%.

“Ви повинні були інформувати про вжиті заходи та першопричини, які перешкоджають підключенню об’єктів до інтернету. На сьогоднішній день 9 райдержадміністрацій не впорались з поставленим головою Полтавської ОДА завданням. А саме: Глобинська, Котелевська, Чутівська, Кобеляцька, Козельщинська, Решетилівська, Семенівська, Новосанжарська, Чорнухинська”, – зазначив начальник Управління з питань інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець.

Під час наради керівник Управління обговорив з кожною РДА проблеми низького показника підключення об’єктів до інтернету та шляхи їх вирішення.

“У поданій вами інформації зазначені такі першопричини як віддаленість об’єктів, ускладненість рельєфу для проведення оптоволокна, наявність процесу передачі даних об’єктів з балансу РДА на баланс ОТГ, незадовільний технічний стан самих будівель. Сьогодні нам необхідно почути правдиві першопричини, щоб знайти шляхи їх вирішення”, – наголосив Сергій Миколайович.

У Глобинському районі підключені до інтернету заклади освіти на 78%, заклади охорони здоров’я — 40%, культури — 40%, соціальні — 100%. У Кобеляцькому районі заклади освіти та соціальні заклади підключені на 100%, заклади охорони здоров’я —не підключені ФАПи. У Козельщинському районі на 100% підключені заклади освіти, соціального захисту, заклади культури та охорони здоров’я — не в повному обсязі. У Котелевському районі на 100% підключені заклади освіти, охорони здоров’я, окрім ФАПів та соціальні заклади, а культури — за необхідності.

“Заклади освіти, соціальні заклади, амбулаторії та районна лікарня підключені на 100%. Має проблему у підключенні ФАПів. В нас нараховується 43 ФАПи, з них підключено лише 5, а 9 знаходяться в процесі реорганізації. Так як ФАПи є малопотужними, то розглядається питання про їхнє об’єднання або реорганізацію. У районному бюджеті коштів на це відсутні, а сільські ради відмовляються їх фінансувати, адже вони не вбачають необхідності у підключенні Фапів до інтернету. Щодо закладів культури, то чимало з них працюють лише під час проведення масових заходів, а решту часу вони не працюють. Тому немає як такої й необхідності у підключенні їх до інтернету, а деякі будинки культури взагалі не працюють. Загалом заклади освіти, культури,охорони здоров’я та соціальні заклади, якими користується населення підключені до мережі Інтернет”, – повідомила голова Кобеляцької райдержадміністрації Таміла Шевченко.

У Новосанжарському районі основною проблемою назвали фінансову. У Решетилівському районі є заклади, які не підключені через брак коштів у сільських рад. У Семенівському районі: заклади культури — 11%, охорони здоров’я — 18,5%, освіти та соціальні — 100%. У Чорнухинському районі — заклади освіти — 83%, заклади культури — 23%, охорони здоров’я — 33%, а соціального захисту — 100%. У Чутівському районі: заклади освіти — 83%, культури — 22%, охорони здоров’я — 61,соціального захисту — 100%.

Здебільшого представники РДА назвали одній й ті ж причини, які перешкоджають підключити інтернет до соціально-значущих об’єктів: віддаленість закладів від центральної мережі інтернет, передача об’єктів на баланс ОТГ, відсутність якісного інтернету у районі, нестача коштів.

“Підключення закладів охорони здоров’я до інтернету є досить важливим, адже зараз на Полтавщині впроваджується телемедицина, саме на селі. А як Департамент охорони здоров’я може забезпечити якісні медпослуги, якщо в амбулаторії чи ФАПі відсутній інтернет. Ви повинні зрозуміти, що реформа безповоротна”, – наголосив Сергій Марчишинець.

До 21 травня керівники РДА повинні надати доповіді, в яких чітко окреслять проблематику підключення об’єктів та вартість проектів.