Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вшанували уродженця Гадяччини, конструктора перших бойових ракет

27 травня у Полтавському музеї авіації і космонавтики відбувся урочистий захід присвячений 240-річчю від дня народження Олександра Засядька конструктора перших вітчизняних порохових ракет з Полтавщини.

У ньому взяли участь громадські активісти, курсанти військового коледжу, ветерани космодрому Байконур, історики, краєзнавці, наукові співробітники Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського та Полтавської обласної наукової універсальної бібліотеки ім. І.П. Котляревського, школярі та студенти.

Олександр Засядько – видатний воєначальник, блискучий організатор системи військової освіти, інженер артилерист, імя якого носить найбільший кратер на зворотному боці Місяця. Народився в 1779 році в селі Лютенька Гадяцького повіту Полтавської губернії. Був нащадком старовинного українського козацького роду. На сторінках біографії дослідники описують його як сміливого експериментатора і конструктора бойових ракет, які ним же вперше були застосовані в тодішній російській армії.

Відвідувачі мали змогу переглянути оригінальні портрети військових діячів полтавського художника Володимира Павлюченка, представлені військові нагороди О. Засядька. Діяла книжкова тематична виставка з ПОУНБ імені І.П. Котляревського.

Також облаштували локацію містечка Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради, де можна було побачити процес створення та запуску ракет.

На  завершенню присутнім продемонстрували фільм, присвячений Засядьку та виступила Ірина Орлова – дослідниця, краєзнавець з Батьківщини винахідника.

Фото Сергія Олейніченка, Володимира Лазарева

поширити новину: