Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відзначать 140-річчя від дня народження Симона Петлюри

22 травня 2019 року виповнюється 140 років від дня народження державного та громадсько-політичного діяча, журналіста, літературного і театрального критика, Голови Директорії, Головного Отамана військ і флоту Української Народної Республіки Симона Петлюри.

“Петлюра – сильний лідер у важкі часи. Він очолив українську революцію 1917-1921 років у критичний момент. Він не уникав складних рішень, робив помилки, але продовжував боротьбу. Петлюра не зламався навіть після поразки революції. Тому для ворогів України став уособленням того незламного українського духу, з яким вони вже стикалися в попередні епохи. Тому ціле покоління борців за незалежність вони нарекли петлюрівцями, які стали наступниками ненависних Москві мазепинців, та попередниками бандерівців, яких досі бояться в Кремлі” – зазначив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

У Полтаві цього дня о 18:00 Український інститут національної пам’яті організовує урочистий захід до 140-річчя з дня народження Симона Петлюри та концерт «Хореї Козацької», яка презентує музичний альбом «Пісні Української революції» – спільний проект Інституту національної пам’яті, народного артиста Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька».