Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

У Полтаві урочисто нагородять переможців чотирьох художніх конкурсів

31 травня о 14.00 годині у виставковій залі Полтавської дитячої художньої школи (м. Полтава, вул. Алмазна, 2а) відбудеться урочиста церемонія нагородження абсолютних переможців чотирьох художніх конкурсів: Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», обласних конкурсів «Герої сьогодення – очима дітей», «Світ навколо нас», «Котляревський з нами на віки», приуроченого до 250-ї річниці від дня народження І. П. Котляревського та презентація виставки «Палітра дитячих мрій».

Урочиста церемонія нагородження абсолютних переможців чотирьох художніх конкурсів: Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», обласних конкурсів «Герої сьогодення – очима дітей», «Світ навколо нас», «Котляревський з нами на віки», приуроченого до 250-ї річниці від дня народження І. П. Котляревського та презентація виставки «Палітра дитячих мрій».

З метою виявлення та підтримки талановитої учнівської молоді, поглибленого вивчення національної культури та образотворчого мистецтва, у 2018–2019 навчальному році Обласним методичним кабінетом навчальних закладів мистецтва та культури, за сприяння Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, проведено чотири конкурси для учнів художніх шкіл, художніх відділень мистецьких шкіл Полтавської області:

1) Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвячений Шевченківським дням, що проводиться щорічно згідно з Указом Президента України від 22.03.2002 р. № 284 (284/2002) з метою популяризації творчої спадщини Т. Г. Шевченка, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства, активізації виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу України, державної підтримки талановитої молоді та творчої праці викладачів.

Цього року на 3-й (обласний) етап конкурсу було представлено 147 творчих робіт учнів з 25 мистецьких навчальних закладів Полтавської області у номінаціях «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво», з яких було відібрано 10 кращих та направлено на 4-й (підсумковий) етап конкурсу, що відбувся у столиці України місті Києві.

2) Обласний конкурс «Герої сьогодення – очима дітей» учнів художніх шкіл, художніх відділень мистецьких шкіл, започаткований у 2015 році з метою патріотичного виховання підростаючого покоління на зразках героїзації подій сьогодення за ствердження незалежності та суверенності української держави, пошанування Героїв Небесної Сотні, пам’яті загиблих військовослужбовців, які беруть участь в операції Об’єднаних сил на Сході країни.

12 січня 2019 року журі переглянуло 103 конкурсні роботи учнів з 25 мистецьких навчальних закладів Полтавської області, та визначили 32 переможця, 6 з яких – абсолютних.

3) Обласний конкурс образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Світ навколо нас» творчості учнів мистецьких шкіл проводиться щороку з метою виявлення, стимулювання та підтримки талановитої учнівської молоді, поглибленого вивчення національної культури та мистецтва, формування у підростаючого покоління художньо-образного, аналітично-чуттєвого сприйняття явищ, розвитку творчої фантазії, зростання рівня викладання навчальних дисциплін (графіка, малюнок, живопис, композиція, декоративно-прикладне мистецтво, дизайн тощо).

Перегляд робіт конкурсу відбувся 18 травня 2019 року. На розгляд журі було представлено 290 робіт учнів з 22 мистецьких навчальних закладів Полтавщини, виконаних в різних стилях, видах техніки та формах у номінаціях: «Графіка», «Живопис», «Декоративно-прикладне мистецтво». Журі конкурсу визначили 96 переможців, з яких 23 учня здобули абсолютну перемогу.

4) Обласний конкурс образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Котляревський з нами на віки» творчості учнів мистецьких шкіл, приурочений до 250-ї річниці від дня народження І. П. Котляревського, проводиться у 2019 році з метою популяризації творчої спадщини І. П. Котляревського, активізації виховної і патріотичної роботи, сприяння художньо-творчому розвитку, зростанню фахової майстерності, стимулювання та підтримки талановитої учнівської молоді мистецьких шкіл Полтавської області.

18 травня 2019 року було розглянуто 111 творчих робіт з 16 мистецьких навчальних закладів у номінаціях: «Графіка», «Живопис», «Декоративно-прикладне мистецтво». За підсумками перегляду журі визначили 47 переможців, 9 з яких – абсолютні.

Всі учасники конкурсів відзначаються подяками Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

Абсолютні переможці чотирьох конкурсів нагороджуються дипломами Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації Гран Прі, І ступеня та подарунками, викладачі – грамотами Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації і квітами.

Урочиста церемонія нагородження абсолютних переможців вищевказаних конкурсів та виставка творчих робіт «Палітра дитячих мрій» відбудеться 31 травня 2019 року о 12.00 годині у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.