Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу про генерала Болбочана та селянські повстання на Полтавщині

У полтавській книгарні «Зміст» в рамках виставки-ярмарку «Пошук» відбулася презентація історичних книг молодого, проте вже відомого письменника з Нових Санжар Юрія Коцегуба.

Економіст за освітою, автор історією захоплювався давно. 

«Коли працював на буровій, хотів розповісти людям багато цікавого, але там був не той контингент. Вирішив написати книгу, відчував, що зможу. Перший твір був про задунайських козаків, Задунайську Січ, про зраду кошового отамана Гладкого, вона асоціювалася пізніше з втечею Януковича. Твір відзначили на конкурсі «Коронація слова», це стимулювало до подальшої праці».  

Зараз у доробку письменника – кілька історичних творів. Зокрема, його зацікавила тема видатного військового діяча УНР Петра Болбочана, що й завершилося виданням книги «Болбочан: поміж двох вогнів».

«Історія про Болбочана асоціювалася у мене з Іловайською трагедією, з подіями сучасності. Розповідь ведеться від імені його ад’ютантів – киянина і одесита, це справжні особи. Змальована і тема військового балу в Полтавському краєзнавчому музеї, що для музейників теж було новиною. Хронологія подій, особисті трагедії Болбочана – все впліталося у твір», – розповідає Юрій Коцегуб. 

«Наші політики часто мають прогалини в знанні історії і не завжди розуміють, що відбувається сьогодні. Наша мета як громадянського суспільства – тиснути на них, давати їм цю інформацію, один з таких важелів – видання книг», – переконаний видавець Марко Мельник.

Друга з презентованих книг, роман «З Україною в серці, з шаблею в руці» розповідає про одне з численних антибільшовицьких селянських повстань, яке спалахнуло на Полтавщині у 1920-21 рр і охопило територію Гадяччини, Миргородщини і Зіньківщини.  На чолі виступу постав юний отаман Леонтій Христовий.

«Документально все це важко сприймається, тож я намагався описати все простіше. Допомагав краєзнавець з Лютеньки Іван Чайка. Мешканці Лютеньки прислали «Думу про Лютеньку», «Думу про Христового». Події торкаються і Лохвиці, і навіть Полтави, де розстріляли дружину Христового», – зазначив Юрій Коцегуб.