Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві обговорили пріоритетні напрямки співпраці українських та німецьких громад

14 травня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулося Четверте засідання Круглого столу муніципальних німецько-українських партнерств. Його учасники обговорили, як українські громади можуть підтримувати та розвивати партнерські відносини з німецькими містами.

На захід завітали 36 делегацій з різних регіонів України. З 2015 року німецько-українськими муніципальними партнерствами, яких нині налічується понад 60, опікується сервісний центр “Міста в Єдиному світі” (SKEW) товариства Engagement global. Проекти пріоритетних напрямків, як, наприклад, розвиток місцевого самоврядування, енергоефективність, розвиток міст, матимуть шанс отримати фінансування через Фонд малих проектів.

“Завдяки проекту, який втілює ENGAGEMENT GLOBAL, маємо можливість залучати інвестиції для Полтави від німецьких урядових організацій та Міністерства економічного розвитку Німеччини, які ми може використати разом з містами-побратимами. Гроші виділяють на певні ініціативи, яких Полтава нині має чимало, але щоб їх втілити в життя, потрібні кошти. Ми шукаємо проекти, ми шукаємо співрозуміння з нашими німецькими партнерами. Ми повинні зрозуміло і ґрунтовно пояснити, що ми хочемо, щоб німецька стороно могла подати наші проекти у своє Міністерство економічного розвитку і воно надало нам фінансування. Якщо ми навчимося реалізовувати пакети фінпідтримки на 50 тисяч євро, то зможемо залучати і проекти на 250 тисяч євро. А цього, наприклад, достатньо для того щоб зробити енергоефективним мікрорайон Левада”, – наголосив директор КО “Інститут розвитку міста” Юрій Левченко.

Консультативна та фінансова підтримка, яку пропонує SKEW, з січня 2019 змінилася. Проект “Муніципальні партнерства з Україною” перейшов у другу фазу, про деталі якої розповіла керівниця проекту Тамара Колісніченко.

Ми підтримуємо німецько-українське партнерство між містами й громадами. Це вже 4 круглий стіл мережі українсько-німецькимх партнерств. У нас є фінансова допомога, яка розрахована на маленькі проекти, до 50 тисяч євро. Це концептуальні проекти, обмін ноу-хау. Сьогодні тут зібралась українська сторона. Нам важливо, щоб і українські міста обмінювались досвідом для того, щоб партнерство було не лише на рівні Німеччина донор — отримувач Україна, а були рівні відносини”, – сказала Тамара Колісніченко.

Учасники круглого столу мали можливість дізнатися деталі нового етапу розвитку співробітництва та обговорити труднощі міжнародної співпраці та шляхи їхнього подолання.