Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Миргородському лісгоспі формують продуктивний ліс

У перші роки після створення лісових культур, поряд з доглядом, проводяться рубки догляду в молодняках. Це – освітлення, в друге десятиріччя – прочищення. При освітленні формують деревостани бажаного складу та густоти головної породи, яка відповідає конкретним лісорослинним умовам та призначенню створюваного деревостану.

У ДП «Миргородський лісгосп» розповіли, що для формування молодих насаджень бажаного породного складу на 2019 рік лісгосп запланував провести освітлення на площі 101 га та прочищення на 60 га, інформує Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства.

“Особливо важливими рубки догляду за лісом в молодняках є в багатих лісорослинних умовах. На багатих ґрунтах активність другорядних швидкорослих порід, таких як – верба, осика, береза, акація та інші, пригнічують ріст корінних порід, які вирощують лісівники. Без своєчасного проведення рубок догляду в молодняках, не можливо виростити високопродуктивні корінні насадження з головною породою дуб, сосна. Цей важливий лісогосподарський захід на підприємстві проводять кваліфіковані спеціалісти. При проведенні рубок догляду за лісом ми поліпшуємо якість співвідношення породного складу насаджень, підвищуємо його стійкість, створюємо умови для скорочення термінів вирощування технічно стиглої деревини”, – зазначили в лісгоспі.

За перший квартал підприємством проведено 6 га освітлення та 7 га прочищення, що відповідає планам лісгоспу.