Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

У мережу виклали відеоанонс до фотовиставки людей, які були позбавлені волі

У четвер, 23 травня, о 12:00 в ТРЦ «Київ» представлять фотоісторії людей, які вийшли з місць позбавлення волі, та безхатченків.

Під час акції гості зможуть долучитися до благодійності. На благодійників чекатимуть дизайнерські футболки. Організатори збиратимуть кошти на розвиток Центру адаптації.

Організовують виставку студенти полтавського осередку Української академії лідерства спільно з БО «Світло Надії». Партнер акції – ТЦ «Київ».

З цього приводу організатори підготували відеоанонс, у якому розповіли про основні меседжі акції, а частина учасників виставки поділилася своїми історіями та мріями.

«Людям, що вийшли з місць позбавлення волі та безхатченкам важко адаптуватися та офіційно працевлаштуватися, тому що Полтава – досить консервативне місто, яке закрите до іншості. Головний меседж виставки: кожен має історію, тепер дамо йому право на майбутнє», – каже співорганізатор події Іван Горовський.

«Почувши історії цих людей, мені захотілося їх передати. Так з’явилася ідея фотовиставки «Люди поруч – Поруч люди». Суть назви полягає в тому, щоб зруйнувати стигму – стереотипне відношення до людей, які пройшли життєві труднощі», – додає ще один співорганізатор події Олег Куций.

Організатори попросили трьох героїв фотовиставки поділитися своїми історіями та мріями.

«Напала на мене депресія, і я почав пити. Якось вкрали в мене документи й тоді зрозумів, що треба щось робити, підніматися на ноги. Мрію повернутися додому, у Львівську область, відновити документи, поїхати в Польщу, а звідти до Німеччини. Заплатити бюджет в притулок для людей з онкологічними захворюваннями чи будинок пристарілих і залишитися там», – ділиться один з учасників виставки Анатолій.

«Доля в мене непроста. Приходилося й в тюрмі сидіти, й працювати, на будівництвах в основному. Мав добрий характер з дитинства: старався допомагати всім: знедоленим та в церкві. Трапилося так, що трохи запив і виявився на вулиці, конфлікт з рідними. Так потрапив у центр реабілітації. Мені хотілося б жити з сім’єю, помиритися з родичами. Намагаюся робити все, аби цього досягти», – розповідає ще один герой виставки Сергій.

«Я – колишня наркоманка та раніше засуджена. Втратила житло, сім’я вся покійна – залишилася одна. Працюю прибиральницею на швейному виробництві. Яка мрія? Хочу бути щасливою, мати власний дім та свою сім’ю», – каже учасниця заходу Наталія.

Нагадаємо, що фотовиставка проходитиме з 12 ранку четверга, 23 травня, до понеділка, 27 травня, у ТРЦ «Київ». Герої акції пристосовуються до життя у суспільстві в Центрі адаптації Благодійної організації «Світло Надії».

 Данило Карпа