Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

У Лохвиці заборонили стихійну торгівлю

Стихійна торгівля різним товаром, зокрема продуктами харчування, становить загрозу для епідемічного добробуту населення. У жодній європейській країні ми не побачимо вуличних продавців крамом на тротуарах чи в інших необладнаних для цього місцях. Проте на вулицях  міста Лохвиця, на прилеглих територіях магазинів та інших об’єктів розгорнулася ціла мережа несанкціонованого збуту м’ясних і молочних продуктів, риби, городини, квітів тощо.

Попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші і свіжіші, як кажуть, «прямо від господаря». Але ж така продукція не підтверджена на якість лабораторними дослідженнями, знаходиться у місцях, де багато пилу та вихлопних газів автомобілів, не має належного санітарного контролю.            

– Активна торгівля різною продукцією із самочинно встановлених точок продажу на тротуарах та дорогах утворили цілі осередки незаконної торгівлі. Втім, так продавати різні товари, продукти – це правопорушення. Зокрема в Правилах благоустрою Лохвицької міської ради пункт 7.4.4. забороняється самовільно встановлювати точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків у невідведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу, виданого в установленому порядку. З метою ліквідації осередків несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території нашого міста у невстановлених для цього місцях, якісного покращення благоустрою, недопущення інфекційних захворювань і продовольчої небезпеки споживчого ринку, враховуючи численні нарікання мешканців міста та суб’єктів господарювання і незручності, які створює несанкціонована торгівля, виконавчий комітет Лохвицької міської ради 15.04.2019 року прийняв рішення №52 «Про заборону стихійної торгівлі у невстановлених місцях».

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 152: «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території населених пунктів тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Обов’язок вживати дієві заходи щодо протидії та ліквідації несанкціонованої (стихійної) торгівлі на прилеглих територіях до ринку, об’єктів торгівлі та на території міста покладено на інспектора виконавчого комітету Лохвицької міської ради Хвостик Т.Г., директора підприємства Лохвицької РСС «Лохвицький ринок» Палінка В.М. та начальника Лохвицького ВПГУ Національної поліції України в Полтавській області Кудерю В.Ю., – йдеться на сайті Лохвицької міської ради.                                                                                                                               

РІШЕННЯ

15.04.2019 №52

Про заборону стихійної торгівліу невстановлених місцях      

 Відповідно до законів України «Про молоко та молочну продукцію», «Про м’ясо та м’ясні продукти», «Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини», керуючись ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кодексом України про адміністративні правопорушення, вимогами «Ветеринарно-санітарних правил для ринків», з метою ліквідації осередків несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території міста у невстановлених для цього місцях, якісного покращення благоустрою, недопущення інфекційних захворювань і продовольчої небезпеки споживчого ринку, враховуючи численні нарікання мешканців міста та суб’єктів господарювання та незручності, які створює несанкціонована торгівля, виконавчий комітет

ВИРІШИВ:              

1.Заборонити стихійну торгівлю у невстановлених та спеціально необладнаних для цього місцях.

2.Підприємству Лохвицької РСС «Лохвицький ринок» (Палінка В.М.), інспектору виконавчого комітету Лохвицької міської ради (Хвостик Т.Г.), Лохвицькому ВП ГУ Національної поліції України в Полтавській області (Кудеря В.Ю.) постійно вживати дієвих заходів щодо протидії та ліквідації несанкціонованої (стихійної) торгівлі на прилеглих територіях до ринку, об’єктів торгівлі та на території міста.

3.Проводити роз’яснювально-профілактичну роботу з власниками стаціонарних об’єктів торгівельної мережі міста та іншими суб’єктами господарювання щодо недопущення несанкціонованої (стихійної) торгівлі на їх прилеглих територіях (Хвостик Т.Г.).

4.Оприлюднити дане рішення на офіційному сайті Лохвицької міської ради.

5.Провести інформування громадян щодо недопущення порушень чинного законодавства у сфері торгівлі та міру відповідальності за даного роду правопорушення (відповідальні виконавці Хвостик Т.Г., Шрамко В.А.).

6.Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Шрамка С.Ю.

На фото: 3 травня інспектор виконавчого комітету Лохвицької міської ради Т.Г. Хвостик попередила громадян, які самовільно встановили точки продажу на тротуарах та проїжджій частині, про перенесення їхньої торгівлі на територію Лохвицького ринку.