Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лохвиці вшанували пам’ять полеглих у Другій Світовій війні (ФОТО)

7 травня, напередодні Дня пам’яті та примирення та 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у шести куточках Лохвиці відбулися урочисті мітинги. Мешканці міста, серед яких – представники установ, підприємств, організацій та учнівська молодь – зібралися в місцях, пов’язаних із трагічними сторінками історії рідного міста.

Це пам’ятний знак по вул. Шевченка на честь воїнів 309-ї стрілецької дивізії, які відзначилися мужністю при звільненні міста Лохвиця від нациських загарбників. Це братська могила з написом на обеліску «Пам’ятник Великої Вітчизняної війни… 1941–1945…» на цвинтарі по вул. Федоряки. У Сосновому парку це братська могила і пам’ятний знак на честь партизанів Лохвиччини. Це скорботне поховання жертв нацизму на місці розстрілу єврейського населення міста Лохвиця по вул. Денисенка (Благодарівка), яке сталося в окупованому місті 12 травня 1942 року.

Особливу увагу цьогоріч зосередили навколо поховання 5-ти невідомих солдатів на Іванківському цвинтарі по вул. Бурмистенка, де відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку «Невідомими захисникам Вітчизни 1941 – 1945». Про це повідомили у Лохвицькій міській раді.

– Час і доля по-різному перегортають сторінки історії. Та незаперечною залишається істина, що захисник – це почесне звання, найдостойніша відзнака мужності і беззавітного служіння Вітчизні. Тому ми по праву пишаємося героїчним минулим ветеранів війни і віддаємо данину пам’яті полеглим на фронтах та вшановуємо безневинних жертв нацизму. Ми висловлюємо безмежну вдячність за щастя жити, вчитися і працювати, виховувати дітей, вирощувати хліб, радіти сонцю. І скільки б не минуло років, не стерти з пам’яті народу спогади про ті грізні воєнні роки. Подвиг воїнів-захисників – безсмертний, пам’ять про нього – вічна, вдячність народу – безмежна, – про це говорили, виступаючи перед присутніми, ведучі урочистих мітингів – секретар Лохвицької міської ради Тетяна Даценко, перший заступник міського голови Сергій Шрамко, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Леонід Верескун, начальник відділу освіти виконкому міськради Тетяна Заїка, начальник відділу державної реєстрації виконкому міськради Вікторія Білашенко.

Лохвичани вшанували світлу пам’ять полеглих на фронтах та безвинних жертв Другої світової війни хвилиною мовчання.

До пам’ятних знаків, обелісків та братських могил лягли живі квіти від мешканців міста на знак вічної пам’яті і шани нині живущих до подвигу покоління, якому випало тяжке випробування зі зброєю в руках боронити Вітчизну від нацистської навали.

 

поширити новину: